V MŠ A ZŠ SLUNÍČKO V DUBNU ZAČNE STAVBA DENNÍHO STACIONÁŘE

0

Hned v pondělí 1. dubna začne stavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko u turnovského nádraží. Stavba je plně hrazena z rozpočtu města. Investiční akce přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH. Stavební práce, které omezí provoz mateřské a základní školy, budou trvat do 30. října t. r., provádět je bude firma Čekro CZ.

Hlavní stavební práce budou probíhat do konce srpna a do této doby budou platit i určitá omezení v provozu školy. „Uzavřena bude středová část budovy a vstup bude umožněn pouze přes boční vstupy do objektů,“ přiblížila místostarostka Petra Houšková. Jak pokračovala, pro dětské centrum a speciální školu se situace se vstupem nezmění, pro mateřskou školu to znamená změnu v užívání bočního vstupu ze zahrady v místě, kde se sbíhají ulice Studentská a Kosmonautů.

Denní stacionář vznikne nástavbou střední části objektu

V běžném režimu nebudou fungovat ani šatny pro děti. Po celé letní prázdniny pak bude škola uzavřena. „Normální provoz by měl být zahájen od prvního září, kdy by měly probíhat již jen vnitřní práce,“ sdělila místostarostka Houšková. Stavební firma byla rovněž upozorněna na provoz školky a svůj denní harmonogram prací přizpůsobí režimu tohoto zařízení, zřetel bude brán například na odpolední spánek dětí. Po dohodě s firmou by neměla nastat odstávka kuchyně a stravování zůstane beze změn. „V případě nenadálé události je domluveno zajištění náhradního stravování ze ZŠ Skálova,“ doplnila Petra Houšková. Pro zajištění stavby bude firma využívat i zadní vstup do školy z Květinové ulice.

V loňském roce byla podána na tuto investiční akci žádost o dotaci, doposud není jisté, zda turnovská radnice uspěje. Zatím bude stavba plně hrazena z rozpočtu města.
Nástavbou se vytvoří kvalitní zázemí pro poskytování sociální služby denního stacionáře pro 10 klientů s kombinovaným postižením do 26 let, rozšíří se prostory pro speciální školu, mateřskou školu a celá budova bude díky výtahu bezbariérová.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.