Víkendové pozvánky

0

Závěr prázdnin a víkend, který nabízí poměrně hodně zajímavých akcí. V pátek vpodvečer divadlo před Střelnicí a koncert v areálu Pivovaru Rohozec. V sobotu do Českého ráje opět vyjede historická vlaková souprava, konají se řemeslné dílny v areálu muzea. Z akcí se mj. uskuteční na Sychrově oblíbené Skotské hry, metalový festival se koná na Troskách, hudební festival Básníci ticha proběhne před Střelnicí a další hudební přehlídku hostí v Klokočí. Můžete také putovat nočním Českým rájem. Ze sportovních pozvánek je to mj. republikové setkání orientačních běžců na Vyskři.

Pátek 23. srpna
* KLAUNSKÉ DIVADLO JENÍČKA A MAŘENKY – MÍCHANÉ POHÁDKY. Bláznivé klaunské interaktivní pohádky, které vznikají na místě. Malí i velcí diváci rozhodují, jaká pohádka se bude hrát a kdo v ní bude hrát. Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY. Koncerty v areálu Pivovaru Rohozec, vystoupí kapely Hitmakers a Logr. Začátek ve 20.30 hod.

Sobota 24. srpna
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Skotské hry, 19. ročník. Zámecký park od 10.00 do 24.00 hodin (www.skotskehry.cz).
* SVÁTEČNÍ BOHOSLUŽBA U BOŽÍCH MUK NA FIALNÍKU. Sváteční promluva: Anna Holínská, kazatelka církve Československé husitské. Hudební doprovod: Eva Liptáková – flétna. Následuje průvod pod korouhví paní z Rotštejna k hradu. Okostýmovaní návštěvníci vítáni. Začátek v 10.00 hodin. Zvou Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn.
* NOČNÍ POCHOD ČESKÝM RÁJEM. Trasa Jičín – Turnov, start v 16.30 hodin na náměstí v Jičíně – 31 km; trasa Hruboskalskem – start ve 20.00 hodin ve hvězdárně v Turnově (10 a 15 km). Pro účastníky je připraven doprovodný program (astronomické pozorování oblohy, projekce outdoorových filmů, posezení u ohně, tombola). Více informací a přihlášení na www.nelelkuju.cz.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Historické skalní rytiny v pískovcové krajině Českého ráje. Přednáška Petra Jenče, začátek v 17.00 hodin.
* MARTA A RASPUTIN. Koncert hudebního uskupení z Trutnova hrajícího folkovou a lidovou muziku výhradně na akustické nástroje. Stylovou různorodost doplňují i písně inspirované klezmerem a Balkánem. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Divadýlko na dlani – Vávra. Mladoboleslavský soubor přiveze na hrad hru inspirovanou dramatem bratří Mrštíků. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 110 Kč.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: METAL FOR HOPE. Pátý ročník metalového benefičního koncertu. Vystoupí čtyři kapely velmi tvrdého ražení. Na programu je i tombola a večerní ohňová show, nádvoří hradu od 18.00 do 23.00 hodin, vstupné 100 Kč (www.hrad-trosky.eu).
* BÁSNÍCI TICHA 2019. Festival hudební alternativy Básníci ticha, který vznikl jako vzpomínka na Milana Hlavsu a jeho posláním bylo a stále zůstává mapovat a představovat všechny zajímavé a nové projekty nejen na alternativní hudební scéně, se letos uskuteční již poosmé. Před KC Střelnice od 15.00 hodin. V předprodeji 270 Kč, na místě 350 Kč, studenti 135 Kč, děti do 15 let zdarma.
15.00 – SNAP CALL
16.45 – TOMÁŠ PALUCHA
18.30 – MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY
20.15 – CHIKI LIKI TU-A
22.00 – DUNAJ
23.45 – HUDBA PRAHA BAND
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM. Pódium na návsi v Klokočí od 16.00 hodin. Vystoupí: Broďanka, Adina Atlas a Peprmintová Slunce, Hitmakers, Claymore, De Bill Heads, Logr. V průběhu festivalu různá překvapení a ohňová show.

Neděle 25. srpna
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ. Divadelní představení na nádvoří zámku od 21.00 hodin. Hrají: Martin Zounar, Bára Štěpánová, Martin Pošta a další.

Sportovní pozvánky:

Pátek 23. – neděle 25. srpna
* PĚKNÉ PRÁZDNINY V ČESKÉM RÁJI, 29. ročník. Na každou etapu je přihlášeno na 1 300 závodníků z celé republiky. Centrum je letos na letišti na Vyskři. Pořádá Oddíl orientačního běhu TJ Turnov. Více na http://tur.cz/pekneprazdniny/

Sobota 24. srpna
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Desná (17.00).

Neděle 25. srpna
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Tatobity (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.