Víkendové pozvánky

0

Dnes probíhá na Dlaskově statku a v Muzeu Českého ráje Muzejní noc, program začíná již v 17.00 hodin. Otevřeno je také v Domě přírody v Dolánkách a na hvězdárně na Vrchhůře. V sobotu dopoledne můžete zajít do Pelešan na „blešák“, na Vyskři slaví 50 let AMK a historická závodní auta se projedou i na trase legendárních závodů do vrchu, odpoledne až do noci budou v areálu Pivovaru Rohozec probíhat již 20. Slavnosti piva Skalák.

Pátek 16. června
* MUZEJNÍ NOC V MUZEU A ŘEZBÁŘSKÁ MUZEJNÍ NOC NA DLASKOVĚ STATKU. Na Dlaskově statku je připravena řezbářská a výtvarná dílna pro veřejnost a další zážitkový program. Povídání o stromech s řezbářkou Ivetou Sádeckou (17.00 – 19.00 hod.), pohádkové představení s loutkami ze dřeva (18.00 hod.), o hudební doprovod akce se postará skupina Bodlák (20.00 – 21.30 hod.), formou promítání fotografií budou připomenuty uplynulé ročníky sympozií. Návštěvníci si vyzkouší práci na soustruhu poháněném šlapacím kolem ad.
Program muzejní noci na Dlaskově statku bude propojen s muzejní nocí v turnovském muzeu, kde proběhnou komentované prohlídky mineralogické expozice a mineralogické animační programy pro děti (otevřeno 17.00 – 23.00 hod.). Od Dlaskova statku do Turnova k muzeu se aktivní návštěvníci mohou dopravit koloběžkami.
Program muzejních nocí bude zásadním způsobem dotvářet nabídka turnovské hvězdárny, která bude v pátek večer také otevřena veřejnosti. Své expozice ve večerních hodinách otevře také Dům přírody v Dolánkách u Turnova.

Sobota 17. června
* BLEŠÁK v Pelešanech. Akce bude probíhat na hřišti u silnice k Valdštejnu od 8.30 do 12.00 hodin. Můžete zde nabídnout nebo koupit věci z půdy, garáže, domova, sklepa apod. Vstup i prodejní místo 3×3 m ZDARMA. Rezervace místa a další informace – bazar.pelesany@seznam.cz. Občerstvení zajištěno. Akce není určena pro stánkaře a trhovce. Pořádá SDH Pelešany.
* 50 LET AUTOMOTOKLUBU VYSKEŘ. Oslavy výročí. Program:
10.00 – zahájení výstavy k 50 letům klubu a výstava fotografií Lubomíra Novosáda – sál obecního úřadu
11.00 – zahájení výstavy aut a motocyklů
13.00 – slavnostní zahájení oslav výročí v parku, poděkování zakládajícím členům, na dětském hřišti program pro děti
13.30 – 16.00 spanilé jízdy aut a motocyklů po trase legendárních závodů do vrchu
16.00 – hudba Český ráj
18.00 – Waldovy Matušky
20.00 – skupina Prorock
Více na: www.amkvysker.webnode.cz.
* 20. SLAVNOSTI PIVA SKALÁK. Začátek v areál Pivovaru Rohozec ve 13.00 hodin, doporučené vstupné. V nabídce všechny druhy piv a rohozeckých limonád. Čepovat se bude také nové pivo Prométheus. Vystoupí: Michal David revival, Keks, Lucie revival, Realita rock, Soumrak band a Kern. Soutěže, odvoz autobusem, závěrečný ohňostroj. Viz www.pivorohozec.cz.
* 62. ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Závěrečný koncert Interpretační hudební dílny mladých. Městské divadlo Turnov, začátek v 18.00 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: LA BRICE DE FRANCE. Účinkují: Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna. Koncert je zaměřen na francouzskou hudbu různých stylových epoch (D. Gaultier, J. Ph. Rameau, R. Ballard, C. Debussy). Jednotné vstupné 150 Kč. Od 18.00 hodin v zámecké oranžérii.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.