PŘEPEŘE V POHÁRU PŘEKVAPIVĚ PŘEHRÁLY VARNSDORF

0

Ve větrném středečním počasí (26. srpna) se v nové RTW Aréně děly věci. V předzápasu MOL Cupu se na jejím trávníku nejprve představily fotbalistky TJ Čert Fénix, které podlehly WW výběru regionu 2:6 (Přikrylová, Hroncová – Filingerová 2, Cziczmácziová, Bornerová, Strnadová a Mastníková). Téměř třísethlavá návštěva však byla zvědava hlavně na konfrontaci třetiligového nováčka s druholigovým Vandsdorfem. A bylo věru nač koukat.

* FK Přepeře – FK Varnsdorf 3:1 (2:0). Branky 14. Venc, 23. Bulíř, 72. Martan (pk), rozhodčí Musil, ŽK 4:1, diváků 270. Sestava: Truksa – Venc, Nesvadba, V. Novotný, Tvaroha, Pavlata, Hlůže, Zaradny (69. Volf), Bulíř (69. Jarosz), Martan (80. Vaníček), Ježek (54. Synek).

Když domácí přestáli úvodní nápor favorizovaných hostů, začali se víc osmělovat a hra se v některých pasážích vyrovnala. Asi po čtvrthodině hry byl na rohu velkého vápna faulován Ježek, nařízený trestný kop poslal před branku varnsdorfského Richtera Hlůže a zezadu naběhnuvší si Venc neměl problém zblízka napálit míč do sítě – 1:0! Zaskočení Varnsdorfští pak vyrobili v týlu své obrany další hrubku, kterou pohotově do opuštěné brány ztrestal Bulíř. Následná herní a územní převaha Varnsdorfu vyvrcholila nastřeleným břevnem přepeřské branky, a co prošlo obranou, v níž kraloval hlavičkář Nesvadba, pochytal spolehlivý Truksa. „Jestliže tohle dílčí vedení udržíme do 65. minuty, myslím, že to klapne,“ nechal se o poločasové přestávce slyšet vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil a jeho fotbalové zkušenosti byly vyslyšeny.

Ani hodina hry totiž nestačila favoritovi ke korekci stavu, a tak se do jeho otevřené obrany dostávali Přepeřští, ovšem Richter dělal, co mohl, takže si na něj po samostatném úniku nepřišel ani šutér Synek. Ovšem s čím nemohl udělat vůbec nic, byl pokutový kop, který bezpečně proměnila nová přepeřská posila z Českých Budějovic Ladislav Martan ve třetí úspěch domácího týmu! Bojovností a nasazením, chytrou hrou a četným střídáním muži v černém nedovolili soupeři na senzačním výsledku cokoliv zásadně změnit. Rozklížení hosté se dočkali, ale až v nastaveném čase, v němž jim Ondráček z penalty zařídil alespoň čestný gól, po kterém byl odpískán konec všem jejich nadějím. Dál jdou Přepeře.

Vzhledem k tzv. anglickému týdnu byl jejich ligový duel se Sokolem Brozany výjimečně přeložen na neděli 30. srpna s výkopem ve 14.00 hodin!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.