FOLK ŽIJE: PRANIC MAJÍ NOVOU DESKU

0

Ty tam jsou doby tisíců diváků lochotínských Port, byť několik republikových hojně navštěvovaných folkových festivalů tu stále ještě je. A že zde stále je i posluchačské zázemí, a kvalitní folkové kapely mají své publikum, se potvrdilo opět ve čtvrtek 8. června v turnovském divadle. Zdejší folková kapela Pranic, kterou vede duchovní Ondřej Halama, zde uváděla do života nové CD. Album se jmenuje „Vypněte mobily“, je na něm 12 nových písní, zamýšlejících se nad současným světem, lidmi, i tím, co nás přesahuje.

V kapele jsou výborní muzikanti – kromě kytaristy a autora písní Ondřeje Halamy ještě flétnista a hráč na dechový kontroler, saxofon a klarinet Míťa Meier, kontrabasista Petr Babec a hráč na akordeon Oto Havle. Deska se nahrávala v jabloneckém studiu MSNrecording v průběhu let 2016 a 2017. Na jejím vzniku se podíleli další turnovští muzikanti: bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. Ti všichni se také představili ve čtvrtek na podiu turnovského divadla.

„Nové album jsme vydali po osmi letech, většina písní již byla hotová a prověřená na koncertech. Kdo o cédéčko bude mít zájem, stačí nás kontaktovat na webových stránkách,“ uvedl Ondřej Halama.

Pranic má na svém kontě tři řadová alba: „Jaký je náš svět“ (2008), „Vánoce s Pranic“ (2009) a nově „Vypněte mobily“ (2017). Více na http://www.pranic.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.