Víkendové pozvánky

0

Páteční a sobotní akce před Střelnicí, sobotní tradiční přehlídka dechovek na Žehrově a rockový festival u turnovského „autobusáku“, slavnosti na Troskách a nedělní sváteční zastavení na Kalichu u Besedic.

Pátek 5. července
* TURNOVANKA. Poslechový a taneční podvečer s oblíbeným dechovým orchestrem zdaleka nejen pro seniory. Koncert, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.
* HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTETO, koncert pěveckého sboru v kostele sv. Václava v Rovensku p. Tr. od 19.00 hodin.

Pátek 5. a sobota 6. července
* HRAD VALDŠTEJN: RYTÍŘI NA VALDŠTEJNĚ. Historické souboje v podání skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče vždy od 9.00 do 17.30 hodin.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: MÓDA SEDMI STALETÍ. Tradiční kostýmované prohlídky, kde v každé místnosti uvítá návštěvníky průvodce v historickém kostýmu z různých období. Viz www.zamek-hrubyrohozec.cz.

Sobota 6. července
* 41. ROČNÍK PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB. Vystoupí pořádající dechovka Český ráj pod vedením kapelníka Jaroslava Raulina, Broďanka ze Železného Brodu s kapelníkem Rudolfem Müllerem, Táboranka z Košťálova s kapelníkem Jiřím Jínou a Podzvičinka z Bílé Třemešné, kterou vede kapelník Karel Semerák.
Podruhé bude přehlídka pořádána v areálu U Rybníka na Žehrově. Začátek ve 14.00 hodin.
* DŮM PŘÍRODY V DOLÁNKÁCH: Tunisko – cestovatelská přednáška Petra Jenče od 17.00 hodin.
* TURN-OFF ROCK FEST 2019 OPEN AIR – 4. ročník. Turnovem se opět rozezní struny kytar v rámci čtvrtého ročníku rockového festivalu. Festival startuje ve 14.00 hodin na turnovském „autobusáku“ Na Lukách. Pro návštěvníky bude připravena spousta skvělých kapel, jídlo a pití co hrdlo ráčí, různé soutěže o zajímavé ceny, pro děti zde bude skákací hrad a dalších. Vystoupí kapely: AnarchiA, AC/DC Bon Scott Memorial Band, Snap Call, Silent Session, Sendwitch, Act of God a Enola Gay. Vstup zdarma.
* ELVIS PRESLEY – THE SUN SESSIONS. Album obsahuje většinu skladeb, které Elvis nahrál ve studiu Sun v letech 1954 a 1955. Poslechový večer, Turnovské léto 2019. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Zdarma.

Sobota 6. a neděle 7. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: CYRILOMETODĚJSKÉ SLAVNOSTI. Kouzla magie a dobové kejkle. Ukázky sokolnictví. Viz www.hrad-trosky.eu.

Neděle 7. července
* HUSŮV DEN NA KALICHU U BESEDIC. Ochranovský sbor při ČCE (Jednota bratrská) v Železném Brodě zve na shromáždění na Kalichu u Besedic. Začátek v 15.00 hodin, bohoslužebné kázání bude mít Matouš Jaluška z Rovenska p. Tr.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.