ŠKOLNÍ ČASOPIS OBSTÁL V REPUBLIKOVÉ SOUTĚŽI

0

V Základní škole v ulici 28. října v Turnově pravidelně vychází školní časopis vydávaný žáky školy. Mladí redaktoři se rozhodli časopis zaslat do celorepublikové soutěže, a ač to nečekali, postoupili do finále, které se konalo na začátku prosince v Brně.Hned po příjezdu na místo vyhodnocení soutěže jsme si prohlédli další časopisy a seznámili se s žáky, kteří mají stejný zájem. Poté proběhlo slavnostní zahájení soutěže, následovaly workshopy pro redaktory i učitele. Na výběr jsme měli workshop zaměřený na grafiku, na skutečnosti, jak nás ovlivňují reklamy, byl zde i workshop zaměřený na práci redaktora novin a mnoho dalších.

Na vyhlášení finalistů jsme se velmi těšili. Nejdříve organizátoři vyhlásili časopisy žáků I. stupně základních škol, poté jsme se na řadu dostali i my z II. stupně. Netrpělivě jsme se mezi sebou dohadovali, zda se umístíme či ne, až projely našimi těly slastné pocity, když jsme slyšeli: „Druhé místo v kategorii obsah získává školní časopis KUKADLO z Turnova“. Došli jsme si pro ocenění a jen jsme dosedli, opět slyšíme název našeho časopisu. Tentokrát se jednalo o cenu poroty. Znovu si jdeme pro diplom, podporuje nás úsměv naší paní učitelky, i když nás všechny mrzelo, že pro něj nešla s námi…
Adam Charvát, redaktor časopisu
foto Pavel Zdráhal

Jak k mimořádnému úspěchu poznamenal ředitel školy Jaromír Frič, bylo to velké překvapení: „Žáci naší školy jsou v oboru opravdu čistí amatéři, ostatní školy na to mají kroužky nebo volitelné předměty, my vycházíme hlavně ze zájmu našich žáků a nechceme je nijak ovlivňovat,“ přiblížil ředitel Frič. Úspěch je to o to větší, že do soutěže bylo přihlášeno 210 školních časopisů ze všech koutů České republiky!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.