STROMY MAJÍ PRÁVO ŽÍT VEDLE NÁS A VEDLE NÁS I DOŽÍT (VIDEO)

0

Několik desítek lidí vyrazilo v pátek 8. května na pouť Českým rájem s dvěma českými hudebními legendami – písničkářem Vladimírem Mertou a houslistou Janem Hrubým. „Chtěli jsme touto poutí upozornit na poměrně masivní kácení stromů, kterého jsme v našem kraji v poslední době svědky. Jsou místa, kde bychom stromy měli chránit, jako je třeba nádherná jedle před vstupem na hrad Valdštejn, která měla být pokácena, aby lidé měli do hradu snazší přístup. Stromy mají právo žít vedle nás a i tady vedle nás zestárnout a dožít,“ uvedla za pořadatele Iveta Sadecká ze Svobodné školy umění (akci vedle SVOŠUM spolupořádalo o. s. Radosti).

Jak dodala, Vladimír Merta byl poměrně rozsáhlou těžbou zaskočen na předvánoční procházce Českým rájem a tehdy se také zrodil nápad putovat krajinou a poklonit se stromům a přeneseně i lidem, kteří je chrání.

n201505120914_rep_71_015_stromy

n201505120915_rep_72_015_stromy

n201505120915_rep_73_015_stromy

Pouť začala pod Hlavaticí u Brány do Českého ráje, na Valdštejně se zpívalo u zmíněné jedle, u kaple s portrétem Karla Hynka Máchy a také v místním kostelíku, kde si přítomní mj. připomněli nedávno zesnulého malíře a varhaníka turnovských kostelů Pavla Holase. Dalším cílem byl Kopicův statek a kaplička sv. Anny na Vyskří. Večer se potom v kulturním domě v Kacanovech uskutečnil koncert obou muzikantů…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.