Turnov připravuje pro domácnosti a živnostníky e-aukci energií

0
Město Turnov pro městský úřad a pro své organizace nakoupilo pro rok 2013 elektřinu a zemní plyn prostřednictvím elektronické aukce s cílem dosáhnout výrazných úspor. Stejnou možnost nyní připravuje i pro své obyvatele i místní malé podnikatele a drobné živnostníky.
Pomocí elektronické aukce je možné snížit cenu energií v domácnostech i v provozovnách a uspořit. Čím více obyvatel a subjektů se do projektu zapojí, tím nižší cenu je možné vysoutěžit. Domácnosti a malé firmy jsou oproti městu nebo velkým firmám ve vztahu k velkým dodavatelským společnostem velmi slabé, proto platí dodavatelům energií mnohem vyšší částky. Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Pokud se tedy zájemci e-aukce sdruží a poptají tak velký objem odběru energie, stávají se pro dodavatele výrazně zajímavějším zákazníkem. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout.
Město Turnov intenzivně připravuje především pro své občany, ale i drobné podnikatele a živnostníky možnost snížit bez jakýchkoliv poplatků náklady domácností a provozoven na elektrickou energii a zemní plyn. Předběžně se domluvilo na spolupráci se společností e-CENTRE, a. s., která má s organizováním elektronických aukcí bohaté zkušenosti, například z Říčan (ty se zapojily do e-aukce pro obyvatele jako první v republice), Frýdlantu, Hrádku nad Nisou. Na květnovém zasedání dne 30. května bude zastupitelstvu předložen ke schválení záměr poskytnout uvedenou službu občanům a živnostníkům. V případě kladného vyjádření zastupitelů bude v budově radnice zřízeno kontaktní místo a v průběhu června a července dojde ke sběru dat a podkladů od občanů. Podrobné informace o e-aukci najdete na www.ecentre.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.