SPORTMIX: FLORBAL, FUTSAL, ŽENSKÁ KOPANÁ A OSLAVY LEDNÍHO HOKEJE

0

Se střídavými úspěchy si v rozjetých mistrovských soutěžích vedla jednotlivá družstva turnovských florbalistů. Po nedohraném duelu v Bolce se na domácí palubovku vrátili futsalisté FC Dalmach, ale ani tentokrát jim pšenka „absolutně“ nekvetla. HC Turnov 1931 se sérií akcí pro veřejnost připravuje oslavit 80 let svého založení. Svou amatérskou soutěž vedoucí fotbalové čertice řeší před výjezdem do Krásné Hory nepříjemnou marodku.

LEDNÍ HOKEJ

* Jubileum / V listopadu 1931 byl v Turnově založen hokejový odbor LTC Turnov, takže letos slavíme 90 let organizovaného hokeje v srdci Českého ráje. Vedení HC Turnov 1931 proto v rámci oslav připravilo hned několik zajímavých akcí nejenom pro své četné sportovní příznivce, ale také širokou veřejnost. A bude věru z čeho vybírat.

Oslavy mistrovského titulu HC Turnov 1931, 9. března 2018

* V sobotu 23. října se na Zimním stadionu Ludvíka Koška odehraje od 17.00 hodin extraligové utkání juniorů HC Bílí Tygři Liberec s HK Mountfield Hradec Králové. Sváteční čtvrtek 28. října bude vyhrazen krajské lize mužů, v níž vedoucí turnovský celek HCT 1931 na svém ledě v 17.00 hodin přivítá HC Slavoj Liberec.
* Na sobotu 30. října je připraven Dětský den na ledě. „Venkovní aktivity proběhnu před zimákem se začátkem ve 13.00 hodin, v případě nepřízně počasí se program přesouvá do vnitřních prostor,“ uklidňují s předstihem organizátoři. S aktivitami na ledové ploše se počítá od 15.00 hodin, dvě hodiny po nich nastoupí ke svému dalšímu mistrovskému utkání KLM muži HC Turnov 1931, kteří se postaví proti HC TS Varnsdorf.
* Třešničkami na narozeninovém dortu budou dva reprezentační duely české U 17 s Ruskem. První začne ve středu 3. listopadu od 18.00 hodin s pomyslnou odvetou za dva dny, tedy v pátek 5. listopadu s úvodním bully v 16.00 hodin.
Pavel Mlejnek, HC Turnov 1931

FLORBAL

* Národní liga, muži

TJ Turnov – FbC Plzeň 6:7 p. (2:1, 0:1, 4:4, 0:1).
Utkání nemohlo pro domácí začít lépe, když už v prvním střídání rozvlnil síťku v brance hostí Matěcha. A přestože se Plzeň snažila o aktivní hru a vysoko napadala, v 6. minutě přidal po dobře rozehrané standardce druhý gól Dědek. Jenomže další branky nepřišly a hostům z Plzně se podařilo snížit. Druhá třetina se chvílemi měnila spíše v bitvu o každý metr hřiště. K vidění bylo velké množství osobních soubojů a mnoho zákroků na hranici pravidel, ale gól padl jenom jeden, a to naneštěstí do turnovské branky, když hosté využili přesilovou hru.
Do třetí části se tak šlo za vyrovnaného stavu a boj plný fyzické hry a tvrdých soubojů pokračoval. Turnovským se navíc podařilo využít dvě šance a znovu odskočit do dvoubrankového vedení, které se bohužel ztenčilo díky trestnému střílení během jejich vlastní přesilovky!? Následná přestřelka se zastavila až na stavu 6:5. Za domácí zkompletoval hattrick Matěcha, a trefili se také Ptáčník a Hejduk. Tři minuty před koncem si Plzeň vybrala time-out, odvolala brankáře a v šesti lidech v poli se jim podařilo vyrovnat. V závěru utkání mohly ještě oba dva týmy rozhodnout, ale svoje poslední šance již nevyužily. A tak následoval, pro domácí opět celkem krutý epilog – tedy prodloužení 3 na 3, ve kterém dokázala Plzeň zápas rozhodnout a v Turnově zůstal pouze jeden bod.

* 1. liga, ženy

TJ Turnov – Rudý Dračice mladých nadějí Týn 9:5 (5:2, 3:1, 1:2).
Do již 5. kola vstoupily turnovské ženy na domácím hřišti velmi slušně. Když už se zdálo, že vedení, které si vybojovaly v prvních dvou třetinách ztratí, florbalistky se zvedly a svoje vítězství si uhrály. „I přestože vyhrály, musí dopilovat chyby, kvůli kterým zbytečně inkasovaly. Nejlepší hračkou byla Adéla Kyselová. Děkujeme divákům, že nám fandili a doufáme, že se uvidíme na dalších zápasech,“ zaznělo z tábora Turnovanek.

TJ Turnov – Banes Florbal Soběslav 7:12 (2:3, 3:4, 2:5).
V nedělním domácím zápase, se turnovským ženám moc nedařilo. Dva zápasy za víkend trochu odpovídaly tempu a výsledkem byla ztráta tří bodů. V páté minutě zápasu se ženy poprvé a naposledy dostaly do vedení, kdy Vacíková s tečí Lucie Brabcové upravila skóre na 1:0, poté domácí ženy už jenom dotahovaly. „Na začátku třetí třetiny byl zápas při jednogólovém manku ještě hratelný, bohužel během pěti minut Soběslav třikrát snadno skórovala, a o výsledku bylo rozhodnuto,“ věděl realizační tým. Nejlepší hráčkou utkání byla zaslouženě vyhlášena Barbora Bajerová.

* Liga, mladší žákyně

TJ Turnov – Crazinky FBC Liberec 7:1, FBK Wings Most – TJ Turnov 10:9 a TJ Turnov – FBC Česká Lípa blue 4:2.
Po dlouhé pauze, vynucené epidemií koronaviru, svou soutěž rozehrály také mladší žákyně turnajem, který proběhl v Turnově. V obměněné sestavě jim to šlo velice dobře. Pro několik hráček to byl dokonce první turnaj a projevila se jistá nezkušenost, ale během turnaje se zlepšovaly a všem týmům byly rovnocennými soupeřkami, takže s výsledky mohou být spokojeny.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FUTSAL

* 2. liga, muži: FC Dalmach Turnov – Absolut Černý Dub 0:7 (0:4). Rozhodčí Nešněra a Mollinger, karty 1:0 (Krejčík), diváků 72. Sestava: Filla – Krejčík, Fedorko, Šimek, Bangha, Perger, Šteffan, Hurt, Novák, Mencl, Špína, Semenský.
Po utkání v Mladé Boleslavi, které bylo předčasně ukončeno kvůli napadení rozhodčího našim hráčem, čekal Turnovany domácí zápas proti Absolut Černý Dub. Už od začátku bylo zřejmé, že Dalmach nečeká vůbec jednoduché utkání. Hostující hráči byli po taktické i technické stránce velice dobře připraveni a trestali každou chybu domácích. FCD, kterému chybělo pár důležitých hráčů, nastřelil dvakrát brankovou konstrukci a chybělo mu i trochu štěstíčka, alespoň na jeden čestný úspěch. „Hráči Absolutu nás přehráli ve všech herních činnostech. Nikdo nás na domácí palubovce už dlouho takto nepřehrál jako právě hráči Černého Dubu,“ uznal hrající trenér Dalmachu Aleš Krejčík. První branku hostů vstřelil už ve 3. minutě černodubský Hrachovec, jeho spoluhráči Pasecký s Tůmou si potom připsali po dvou trefách, po jedné v průběhu hry přidali ještě Kuna a Švec.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

ŽENSKÁ KOPANÁ

* Holčiny Cup 2021–2022 / Vzhledem k rozlosování lichého počtu účastníků měly o minulém víkendu hráčky TJ Čert Fénix volno. Ty zatím sice nečekaně, ale naprosto zaslouženě vedou svou amatérskou soutěž s plným bodovým ziskem v podzimní části, tedy za 4 výhry = 12 bodů při skóre 11:1! V nastaveném dvoukolovém systému nyní v sobotu vstoupí do její druhé, těžší poloviny, a to utkáním v Krásné Hoře nad Vltavou, která jim má po těsné porážce z Židněvse 2:1 co oplácet. „Narůstá nám marodka, a tak jsme kvůli počasí na doporučení trenérů náš úterní trénink v Turnově raději zrušili a ve čtvrtek se půjdeme jen protáhnout do nafukovací haly v Rohatsku. Doufáme, že po týdenní pauze odcestuje náš tým k dalšímu utkání v plné síle,“ informoval na Facebooku manažer Čertic Jan Štol. Po první podzimní „rundě“ čtyř mačů je nejlepší střelkyní Fénixu Turnovanka Franziska Pradella, která v nich soupeřkám nasázela 5 gólů, přičemž v Lečicích si připsala dokonce hattrick! Po dvou brankách mají na svých kontech další bývalé divoženky Tereza Schmidtová s Týnou Janečkovou a o jednu se postarala pohotová Míša Žižková. Ze tří gólmanek inkasovala pouze mladičká Veronika Tůmová, a to v úvodním duelu s Unionem Strašnice, dvě nuly vychytala Tereza Hanušová a jednu novicka Máca Tvarohová. V dohrávce Čechtice udolaly Krásnou Horu těsně 2:1, takže tabulka má před dalším mistrovským víkendem tuto aktuální podobu: