Štědrý den hasičů

0

Na Štědrý den byli hasiči z jednotek Libereckého kraje voláni celkem šestkrát. Většinou se jednalo o technickou pomoc u dopravních nehod či uvolnění komunikací po pádech stromů. Do ranních hodin 25. prosince řešili hasiči čtyři požáry, ale rozhodně to nebyly požáry vánočních stromečků. Události tohoto typu s používáním elektrických vánočních řetězů téměř vymizely.
Ve 3.16 hodin vyjížděly čtyři jednotky k požáru v rodinném domě v obci Paseky nad Jizerou na Semilsku. Požár vznikl při zatápění a přikládání do kamen. Na štěstí nebyl velkého rozsahu a majitel ho stihl uhasit před příjezdem hasičů. Nadýchal se však zplodin hoření a musel být předán do péče zdravotníků.
Druhý požár na Štědrý den byl ohlášen na operační středisko v 17.54 hodin v Desné. Tady se jednalo spíše o technickou závadu. Třetí událostí byl požár adventního věnce v rodinném domě v Tanvaldu. Majitelé domu svíčky na věnci nezhasli a odešli spát. Ozdoba štědrovečerního stolu vzplála přímo v obývacím pokoji. Požár se však nestihl rozšířit, protože si ho majitele domu všimli včas a před příjezdem hasičů ho zlikvidovali pomocí práškového hasicího přístroje.
Na Boží hod vánoční vyjelo pět jednotek hasičů k požáru násypky pilin do kotle. Požár byl ohlášen po sedmé hodině ranní, hasiči zasahovali v obci Víchová nad Jizerou.
Z Turnovska není žádný závažný případ hlášen.
Letos měli hasiči 24. prosinec o něco málo klidnější než v roce 2016. V loňském roce na Štědrý den vyjížděli v jedenácti případech.
(TZ HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.