KINO A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V SRPNU

0

Repríza filmu Kuky se vrací a hlavně premiéra filmu o osudu doživotně odsouzeného Jiří Kajínka, to jsou hlavní filmové taháky letního turnovského kina v srpnu. Kino hraje i jeden z nejúspěšnějších současných filmů Ženy v pokušení. Z výstav je tu samozřejmě asi na prvním místě turnovské muzeum, kde je například po celé léto instalovaná putovní výstava Hry a klamy z IQ parku Liberec s názvem „Hračky nejen pro děti“. Budete-li se toulat Českým rájem, zastavte se v infocentru na Věžáku, abyste si připomněli natáčení filmu Jak dostat tatínka do polepšovny…

LETNÍ KINO TURNOV, SKÁLOVA ULICE
* Úterý 3. a středa 4. srpna od 21.00 hodin: A-TEAM.
Akční komedie USA. Čtyři bývalí členové specializované armádní jednotky známí ze stejnojmenné Tv série žijí v podzemí LA a nechávají se najímat nejrůznějšími lidmi k nejrůznějším úkolům.

* Čtvrtek 5. a pátek 6. srpna od 21.00 hodin: DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ. Česká komedie. Děj komedie Zdeňka Trošky zavádí mladého lékaře na africký kontinent, aby existenčně obstál před nároky své tchyně. (Natáčení probíhalo i v okolí Všeně.)

* Sobota 7. a neděle 8. srpna od 21.00 hodin: CHLUPATÁ ODPLATA. Rodinná komedie USA. I když otec rodiny Dan Sanders (Brendan Fraser) řídí v oregonských lesích ekologický projekt, místní zvířata to cítí jinak a značně účinně ztěžují Danovi i jeho rodině život.

* Úterý 10. srpna od 21.00 hodin: ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI. Akční komedie USA. Rande naslepo vyústí pro ženu z maloměsta do setkání se zvláštním cizincem, který se chová jako tajný agent. Skutečnost je možná ale ještě úplně jiná. V hlavních rolích Cameron Diaz a Tom Cruise.

* Středa 11. a čtvrtek 12. srpna od 21.00 hodin: MUŽ VE STÍNU. Anglicko-francouzsko-německé drama. Mladý spisovatel (Ewan McGregor) se věnuje sepisování pamětí britského expremiéra (Pierce Brosnan), jehož „osobní kouzlo“ způsobilo smrt několika lidí. Režírováno odborníkem na napětí Romanem Polanskim.

* Pátek 13. a sobota 14. srpna od 21.00 hodin: ŽENY V POKUŠENÍ. Repríza úspěšné české komedie o ženách tří generací navzájem si předávajících zkušenosti z oblasti milostného a partnerského života.

* Neděle 15. srpna od 21.00 hodin: SOLOMON KANE. Česko-francouzsko-anglické fantasy drama. Kapitán Solomon Kane (James Purefoy) je mimořádně výkonný zabiják 16. století. Vyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech. 

* Úterý 17. a středa 18. srpna od 21.00 hodin: MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY. Švédsko-dánsko-německé kriminální drama. Kalle Blomkvist není jen jméno dětského hrdiny knížek Astrid Lindgrenové, ale nově i postava novináře pátrajícího spolu s drsnou hackerkou po dávné neobjasněné vraždě.

* Čtvrtek 19. a pátek 20. srpna od 21.00 hodin: PREDÁTOŘI. Sci-fi thriller USA. Na planetě Predátorů se ocitá skupinka osmi zabijáků, aby se utkali na život a na smrt proti komandu Predátorů.

* Sobota 21. a neděle 22. srpna od 21.00 hodin: BABYLON A.D. Sci-fi thriller USA. Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) musí mladou dívku a její sestru dopravit do cíle v tichosti a hlavně bezpečně.

* Úterý 24. srpna od 21.00 hodin: DAFT PUNK: ELECTROMA. Hudební film USA a Francie. Experimentální a vizuálně stylizovaný film, za kterým stojí dvojice francouzských hudebníků.

* Středa 25. srpna od 21.00 hodin: PANIKA V MĚSTEČKU. Animovaný belgicko-francouzský film. Postavičky Kovboje, Indiána a Koníka oslavují Koníkovy narozeniny záplavou gagů a neuvěřitelně nápaditých animovaných scén.

* Čtvrtek 26. a pátek 27. srpna od 21.00 hodin: KAJÍNEK. Nový český akční thriller. Příběh Jiřího Kajínka, jeho útěk před policií i snaha dokázat svou nevinu je fenomén, který se dostal i na plátna kin v hlavní roli s ruským hercem Konstantinem Lavroněnkem.

* Sobota 28. a neděle 29. srpna od 21.00 hodin: KUKY SE VRACÍ. Rodinný snímek Jana Svěráka slučuje animovaný i hraný film. Kuky je plyšový medvídek, který ožívá ve fantaziích malého kluka, jemuž byl Kuky odebrán kvůli astmatu a moc mu chybí.

 

BUDOVA KINA, ŽIŽKOVA ULICE

* Středa 1. září od 20.00 hodin: NEW YORKU, MILUJI TĚ. Krátké romantické filmy USA a Francie. Poctu New Yorku složilo v krátkých filmech několik současných nejkreativnějších režisérů a herců.

* Pátek 3. a sobota 4. září od 20.00 hodin: SEXY 40. Romantická komedie USA. Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikálnímu kroku: Opustí ho, přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci a nové přátele.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 hodin (o víkendech polední pauza od 12.00 do 13.00 hodin). Dlaskův statek je návštěvníkům otevřen každý den mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

– Výstava současného šperku a skla MEZI KAMENY/ AMONG STONES, na které prezentují své práce účastníci XXI. mezinárodního sympozia Šperk a drahokam Lucia Gašparovičová, Aleš John, Song-Mi Kim, Francisca Kweitel, Hanuš Lamr a Kateřina Řezáčová. Výstava je instalovaná v unikátní expozici petrifikovaných dřev do 29. srpna.

– V galerii muzea je až do 3. října k vidění výstava Divadelní svět, která přibližuje atmosféru divadelního prostředí z přelomu 19. a 20. století, na výstavě můžete obdivovat i původní rekvizity a divadelní opony.

– Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

– Ve výstavním sále muzea ve 3. patře je do 29. srpna připravena výstavaZkamenělá dřeva – poslové dávné minulosti“. Ukázky různých zkamenělých rostlin jsou doplněny souborem jedinečných snímků z autorské dílny Jiřího Boudy a Bořka Zasadila.

– V prostorách muzea je do 29. srpna instalována malá putovní výstava Hry a klamy z IQ parku Liberec s názvem „Hračky nejen pro děti“.

 

* Galerie SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 7. srpna do 4. září zde probíhá výstava fotografií DOTEKY Ivy Benešové.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

 

* ROVENSKO POD TROSKAMI: Výstava panenek. Stálá sezonní výstava od května do srpna. Najdete ji v Komenského ulici čp. 166. Otevřeno je od pondělí do neděle od 10.00 do 16.00 hodin (o prázdninách do 17.00 hodin).

* INFORMAČNÍ CENTRUM CHKO ČESKÝ RÁJ U VĚŽICKÉHO RYBNÍKA. Do 30. září se sem můžete přijít podívat na výstavu fotografií z filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Výstava probíhá u příležitosti 55. výročí vzniku CHKO Český ráj. Snímky z filmu jsou doplněny obrázky z Českého ráje od Zdeňka Mrkáčka. O prázdninách je zde otevřeno každý den od 10.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.