Startuje zimní část sbírky „Pozvedněte slabé!“

0

Od pondělí 17. prosince zahájí Nadace EURONISA zimní část veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, která je určena na pomoc lidem v Euroregionu Nisa. Tato sbírka byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby vynesla více než 6,6 milionů korun. Vždy se na ulicích měst Libereckého kraje a Šluknovska vybírá na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybere, tak tam je poté rozděleno.
V letních měsících se uskutečnila první část letošního ročníku a celkem se vybralo 78.785 Kč (Liberec 28.628 Kč, Jablonec n. N. 6.560 Kč, Česká Lípa 5.644 Kč, Rumburk 5.779 Kč, Turnov 16.389 Kč a na golfovém turnaji v Liberci hráči přispěli sumou 15.785 Kč).
V Turnově dobrovolníci z Gymnázia Turnov budou vybírat ve čtvrtek 20. prosince.
Po skončení zimní části sbírky se výtěžek sečte za celý rok a po odečtení nákladů bude rozdělen podpořeným subjektům. V Turnově je sbírka letos určena MŠ a ZŠ Sluníčko na nákup nábytku upraveného potřebám dětí trpícím mentálním postižením či kombinovanými vadami a z. s. Slunce všem na nákup vybavení keramické dílny sloužící těžce mentálně postiženým s autismem.

Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným přes 35 milionů korun a podpořila z nich 1651 projektů 320 organizací.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.