Startuje zimní část sbírky „Pozvedněte slabé!“

0

Od pondělí 17. prosince zahájí Nadace EURONISA zimní část veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, která je určena na pomoc lidem v Euroregionu Nisa. Tato sbírka byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby vynesla více než 6,6 milionů korun. Vždy se na ulicích měst Libereckého kraje a Šluknovska vybírá na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybere, tak tam je poté rozděleno.
V letních měsících se uskutečnila první část letošního ročníku a celkem se vybralo 78.785 Kč (Liberec 28.628 Kč, Jablonec n. N. 6.560 Kč, Česká Lípa 5.644 Kč, Rumburk 5.779 Kč, Turnov 16.389 Kč a na golfovém turnaji v Liberci hráči přispěli sumou 15.785 Kč).
V Turnově dobrovolníci z Gymnázia Turnov budou vybírat ve čtvrtek 20. prosince.
Po skončení zimní části sbírky se výtěžek sečte za celý rok a po odečtení nákladů bude rozdělen podpořeným subjektům. V Turnově je sbírka letos určena MŠ a ZŠ Sluníčko na nákup nábytku upraveného potřebám dětí trpícím mentálním postižením či kombinovanými vadami a z. s. Slunce všem na nákup vybavení keramické dílny sloužící těžce mentálně postiženým s autismem.

Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným přes 35 milionů korun a podpořila z nich 1651 projektů 320 organizací.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.