SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HRUŠTICE, BASKETBAL, HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

V neděli 6. listopadu se uskutečnil již 43. ročník tradičního silničního závodu na trase Turnov – Malá Skála – Turnov (15 km) – HRUŠTICE 2016. Závod je zařazen do seriálů běhů „Pohár běžce Českého ráje“ a „Velká cena východočeské oblasti v bězích“. Traťový rekord v kategorii mužů drží Jan Pešava z Jablonce nad Nisou. V roce 1993 trať uběhl za 46:19,7 min. Historicky nejrychlejší ženou je Anna Pichrtová z Ostravy – 53:45,0 min (2007). Na start se tentokrát postavilo 104 běžců, což je třetí největší účast v historii závodu. Celkem bylo na startu 29 žen! Mezi muži byl nejlepší Sebastian Vošvrda z AC Mladá Boleslav, který zvítězil časem 0:50:11,2 min. Z turnovských běžců byl nejrychlejší Martin Berka na 4. místě – 0:52:17,7 min. Nejrychlejší ženou byla Barbora Jíšová z USK Praha – 0:57:22,4 min. Více najdete na www.hrusticebeh.cz.

BASKETBAL

n201611102310_sport_188_016_basket* Východočeská liga: TJ Turnov – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 95:66. Statistiky: Nejedlo 29 (TH 3/1), Jeníček J. 14 (TH 1/0), Špetlík 11 (TH 1/1), Valšík 9 (1×3), Šimůnek 7 (TH 2/1), Vích L. 5 (TH 2/1), Cogan 4, Holub 4, Jeníček L. 4, Krejčí 4, Mojsl 2, Vích M. 2. Domácí od začátku produkovali tvrdou, rychlou hru, kdy míč posouvali z ruky do ruky a hosty tak probudil ze zlého snu za stavu 9:0 až time-out jejich trenéra. Turnovští hráči ve všech směrech přehrávali zaskočené protihráče, vybudovali si rychle náskok a k poločasovému odpočinku šli za stavu 50:25.
V druhé půli navázal turnovský celek na dobře rozjetou hru. Dařilo se téměř vše. Od rychlého napadání přes sehrávání akcí až po kvalitní obranu, právě tu čas od času rozčísnul jediný toho dne nebezpečný hráč soupeře a prvoligová posila – Krajcigr. Obdivuhodný výkon podal nejen v druhé půli náš čahoun Jakub, který nasázel soupeři úctyhodných 29 bodů.
* Východočeská liga: TJ Turnov – TJ Sokol BK Chrudim 82:61. Statistiky: Jeníček L. 21 (3×3, TH 4/2), Jeníček J. 13 (1×3), Holub 10 (2×3), Šimůnek 10 (2×3), Nejedlo 9 (TH 8/3), Mojsl 6 (2×3), Valšík 4, Vích M. 4 (TH 2/2), Krejčí 3 (TH 2/1), Vích L. 2, Cogan, Špetlík. Utkání začalo vyrovnanou hrou, chyb nebylo mnoho, a tak bylo potřeba proměňovat šance, které byly pracně a poctivě vytvářeny. Zápas mohl pro mnohé pozorovatele vypadat na první pohled poklidně. Oko více basketbalem „postiženého“ fanouška však mohlo odhalit množství skrytých soubojů, nenápadných gest a vydřených střeleckých pozic po pečlivě sehraných akcích, což se podepsalo na deseti úspěšných střelách z tříbodové pozice.
Lukáš Jeníček, lukas.jenicek@hotmail.cz

FUTSAL

* Divize A: Futsal Club Brandýsek – TJ FC Dalmach Turnov 4:5 (1:2). Branky Dalmachu: Kratochvíl Bangha, Hurt V., Randák, Šimek. TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Kratochvíl Tomáš, Bangha Marek, Randák Matěj, Lamač Štěpán, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Hurt Vojtěch, Mencl Radek.

* Divize A: TJ FC Dalmach Turnov – Hrasl Slaný 3:3 (1:0). Sestava: Prokopec Petr, Kalousek Zdeněk, Kratochvíl Tomáš, Hurt Vojtěch, Hurt Daniel, Randák Matěj, Mencl Jaroslav, Pecka Josef, Kroupa Marek, Špína Marcel, Bakeš Lukáš. Branky: Hurt D. 2x, Kroupa.
Částečná herní převaha byla v první půli na straně domácích, ale brankové vyjádření přišlo až dvě minuty před přestávkou, které zařídil Hurt D. Utkání mělo náboj, hrál se velice rychlý futsal. Do druhé části hry vstoupil lépe hostitelský celek, který své vedení navýšil na 3:0. Druhou domácí branku vstřelil dvě minuty po změně stran Kroupa a krátce nato se podruhé v tomto utkání trefil Hurt D. Po tomto vedení však domácí přenechali iniciativu soupeři a ten toho náležitě využil. První snížení hostů přišlo již ve 26 minutě z futsalky Klusáčka, po půlhodině hry vstřelil kontaktní branku Rossler a pět minut před koncem smazal gólové manko Landvojtovič V. V posledních minutách měli více šancí hosté, ale další branky se již ani jeden celek nedočkal. Vzhledem k průběhu hry je remíza pravděpodobně zasloužená. Dalmach tím ztratil poprvé body, ale stále zůstává na čele. Hrasl ze tří zápasů na cizích palubovkách vydoloval jen dva body a je ve druhé polovině tabulky, dva jeho hráči drží 100 % bodovou aktivitu, Klusáček a Rossler.
Po pěti odehraných kolech je FC Dalmach v tabulce na 1. místě!
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – Házená Jindřichův Hradec 24:19 (12:9), hráno v sobotu 29. října. Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (8/4), Š. Gahlerová (4), M. Hadincová (3), P. Bártová (3), V. Ševrová (2), A. Koubková (1), J. Nalezencová (1), I. Tichá (1), L. Víšková (1), C. Davidová, R. Kohoutová, M. Poláková, A. Šafářová.
Turnovské hráčky nastupovaly do utkání s respektem, ale zároveň odhodlané uhrát co nejlepší výsledek. První půle 1. poločasu byla hodně herně i gólově vyrovnaná. V 10. minutě svítil na ukazateli stav 4:4, v 16. minutě 6:6. Ve 28. minutě se domácí házenkářky dostaly do čtyřbrankového náskoku, a i když se družstvu z Jindřichova Hradce podařilo ve 30. minutě snížit, svítil na ukazateli neuvěřitelný tříbrankový náskok pro ženy z Turnova.
Z úvodu druhého poločasu měly domácí házenkářky trochu obavy, protože ten jim z pravidla moc nevychází. Nejprve se dostaly do pětibrankového vedení (14 : 9), ale hostující dokázaly do 38. minuty odpovědět čtyřmi vstřelenými brankami za sebou (14:13) a rázem bylo utkání trochu zdramatizované. O branku vedly hráčky z Českého ráje ještě ve 45. minutě (17:16), ale dokázaly opět zabojovat a do 56. minuty zvýšily na 22 : 17. Konec zápasu tak mohly dohrát bez obav o ztrátu bodu.

* II. liga, ženy: Sokol Vršovice B – TJ Turnov 21:33 (11:15), hráno 6. listopadu. Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (8/5), R. Kohoutová (6), M. Hadincová (5), V. Ševrová (4), L. Víšková (4), C. Davidová (3), P. Bártová (1), J. Nalezencová (1), A. Šafářová (1), M. Poláková, I. Tichá.
Až do 17. minuty turnovské hráčky dotahovaly jedno až dvoubrankové vedení domácího celku. V 18. minutě se podařilo hráčkám z Turnova vyrovnat na 8:8 a dalšími dvěma brankami se dostaly do vedení 10:8. Ve 26. minutě vedly turnovské ženy o 4 branky 13:9 a rozdílem čtyř gólů vyhrály Turnovanky první poločas.
Nástup do druhé půle zápasu měly hostující hráčky výborný a ve 37. minutě vedly už 21 : 11! V 53. minutě svítil na ukazateli nejvyšší brankový rozdíl 16:30 a tak hráčky z Českého ráje dohrávaly zápas v celkové pohodě, čímž napomohly domácím nepatrně snížit.
Po sedmi odehraných kolech je turnovské družstvo na 1. místě!
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz
 
V neděli 13. listopadu hostí obě turnovská druholigová družstva (mladší dorostenky i ženy) soupeřky z pražských Kobylis. Začátek utkání dorostenek je ve 13.00 hod., ženy mají zahájení zápasu určený na 15.30 hodin.

TURNOVSKÉ HÁZENÉ JE 90 LET!!!
Házenkářskou tradici v Turnově nemusíme dlouze připomínat. Její kořeny jsou v házené národní – české, která se začala hrát v roce 1926. Svátek turnovské házené a malá oslava tohoto sportu se uskuteční v prostorách sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ul. ve čtvrtek 17. listopadu. Od 18.00 hodin zde bude družstvo žen hostit v zápase 3. kola ČP – osmifinále Českého poháru – soupeřky z oddílu DHC Slavia Praha, dlouholetého účastníka nejvyšší republikové soutěže W.H.I.L. Pokud přijmete naše pozvání, můžete posedět také v prostorách Sportcentra haly TJ, popovídat si a zavzpomínat nad kronikami a fotografiemi. Neměly by chybět ani poháry za úspěchy… Všichni jste srdečně zváni!

VOLEJBAL

* I. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – Tesla Brno 3:2 (17,-23,-21,24, 13). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý, libero Bukovjan. Střídali: Fučík, Kovář, Kunc.
V teprve třetím domácím utkání této sezony zavítal do Turnova tým nováčka soutěže z moravské metropole. Hosté se v posledních kolech výsledkově zlepšili a začali stoupat tabulku, takže bylo jasné, že domácí hráče nečeká jednoduché utkání.
Vstup do utkání byl vyrovnaný, hosté se prezentovali pestrou hrou a velkou bojovností, ale ve druhé části setu se díky dobrému podání podařilo domácím odskočit a 1. set bez potíží získali.
Hned v úvodu 2. setu si hosté vypracovali tříbodový náskok, který se jim podařilo navýšit až na rozdíl sedmi bodů (14:21). Domácí se však nevzdali, dokázali dobrými bloky snížit na 18:21, 22:23 a 23:24, ale více už jim s nadšením hrající hosté nepovolili. 
I třetí sada pokračovala ve stejných kolejích jako sada předchozí. Hosté dobře podávali i bránili a domácí se jim v těchto činnostech nedokázali vyrovnat, čímž ztratili i 3. set.
Čtvrtý set začal v režii domácích, ale otěže utkání postupně opět přebírali hosté a s domácími to nevypadalo dobře. Za stavu 19:21 a 21:23 to už s nadějemi turnovských na bodový zisk nevypadalo valně, ale dobrými bloky a velkou bojovností při obraně dokázali skóre otočit a srovnat stav utkání na 2:2 na sety.
Místo toho, aby tento obrat domácí nakopl, však přišlo několik chyb na útoku a na úvod tie-breaku byl stav 0:5. Turnováci však nesložili zbraně a postupně začali dobrým servisem a následnými bloky náskok hostů likvidovat. Dokázali snížit na 3:6, 5:7 a za stavu 10:9 šli dokonce do vedení. Domácí ještě první mečbol za stavu 14:12 neproměnili, ale následný za stavu 14:13 se už proměnit podařilo a dva body tak zůstali v Turnově   

* I. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – Black Volley Beskydy 3:2 (-23,16,23,-20,11). Sestava: Fučík, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý, libero Kunc. Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan.
Úvod utkání měli domácí vynikající a díky dobrému podání vedli brzy 10:4. Hosté se však postupem času dostávali do tempa a začali předvádět, proč jsou lídry tabulky. Náskok turnovských se tak postupně snižoval a za stravu 14:14 bylo vyrovnáno. Rovnovážný stav se přenesl až do koncovky, ve které byli šťastnější hosté a vedli tak 1:0 na sety.
Domácí však ve dvou následujících sadách vystupňovali kvalitu svého výkonu a především díky dobrému podání dostávali hostující přihrávače do úzkých. Po několika sériích na podání a kvalitní hře na ztrátu tak byli především druhý, ale i třetí set jednoznačnou záležitostí domácích, kteří tak otočili skóre utkání na 2:1. Zkušení hosté však nepřestávali bojovat a čtvrtá sada tak přinesla vyrovnanou bitvu. Set se rozhodl za stavu 18:18, kdy při podání Kubaly nedokázali domácí kvalitně přihrát a ztrátu 18:23 již nedokázali smazat. Po pátečních pěti setech tak čekalo na domácí opět páté dějství.
V úvodu setu se nepodařilo nikomu získat větší náskok, což se povedlo až domácím za stavu 3:4, kdy se díky výbornému podání Vencovského dostali do vedení 8:4. Další tři body si domácí připsali při podání Bäumelta a o vítězství domácích tak již nebylo pochyb. Beskydy si tak připsali vůbec první bodovou ztrátu v sezóně a domácí se mohli radovat z návratu na druhou příčku tabulky.

V příštím kole, kdy se soutěž překlopí do své druhé poloviny, čeká turnovské hráče dvojutkání s týmem TJ ČZU Praha. Nejprve přivítají Turnovští po týdenní pauze soupeře v pátek 11. listopadu na své palubovce (19.30), aby následně druhý den odehráli odvetu na půdě svého pátečního soupeře.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.