Soutěž žáků strojírenských oborů

0

Liberecká firma HMB s. r. o. pořádala 4. dubna soutěž žáků strojírenských oborů. Za naši školu se jí zúčastnili čtyři žáci 2. ročníku oboru strojní mechanik a nástrojař. Soutěžili společně s žáky 3. ročníku jablonecké průmyslovky.
Soutěž měla dvě části – praktickou a teoretickou. V praktické části měli žáci zhotovit pomocí řezání, vrtání a pilování přesný úhelník. V teoretické části pak kromě testů ze strojírenských znalostí a z anglického jazyka museli předvést, nakolik se dokážou vyrovnat s úkolem vypracovat technologický postup výroby hřídele, jejího změření a okótování. Po praktické zkoušce byly všechny výrobky za přítomnosti žáků změřeny na přesném zařízení pořádající firmy a byl zpracován protokol o měření, díky čemuž měl každý žák přehled o kvalitě své práce.
Každá část soutěže byla bodově ohodnocena a vyhlášení na konci soutěže bylo právě pro účastníky naší školy velmi příjemné. Naši žáci totiž obsadili první tři místa a kromě nich ještě místo páté a byli odměněni věcnými cenami.
Našimi nejúspěšnějšími žáky byli: Jaromír Rubeš (1. místo), Martin Kmošťák (2. místo), Martin Misař (3. místo) a Nataniel Mansfeld (5. místo).
Všem žákům děkujeme za vzorné vystupování a velkou snahu v průběhu celé soutěže.
Naše díky za uspořádání soutěže a možnost seznámit žáky s provozem firmy patří také pořadatelské firmě HMB s.r.o. Liberec – Rochlice.
Bohumír Hejduk, učitel odborné výchovy, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.