Soutěž žáků strojírenských oborů

0

Liberecká firma HMB s. r. o. pořádala 4. dubna soutěž žáků strojírenských oborů. Za naši školu se jí zúčastnili čtyři žáci 2. ročníku oboru strojní mechanik a nástrojař. Soutěžili společně s žáky 3. ročníku jablonecké průmyslovky.
Soutěž měla dvě části – praktickou a teoretickou. V praktické části měli žáci zhotovit pomocí řezání, vrtání a pilování přesný úhelník. V teoretické části pak kromě testů ze strojírenských znalostí a z anglického jazyka museli předvést, nakolik se dokážou vyrovnat s úkolem vypracovat technologický postup výroby hřídele, jejího změření a okótování. Po praktické zkoušce byly všechny výrobky za přítomnosti žáků změřeny na přesném zařízení pořádající firmy a byl zpracován protokol o měření, díky čemuž měl každý žák přehled o kvalitě své práce.
Každá část soutěže byla bodově ohodnocena a vyhlášení na konci soutěže bylo právě pro účastníky naší školy velmi příjemné. Naši žáci totiž obsadili první tři místa a kromě nich ještě místo páté a byli odměněni věcnými cenami.
Našimi nejúspěšnějšími žáky byli: Jaromír Rubeš (1. místo), Martin Kmošťák (2. místo), Martin Misař (3. místo) a Nataniel Mansfeld (5. místo).
Všem žákům děkujeme za vzorné vystupování a velkou snahu v průběhu celé soutěže.
Naše díky za uspořádání soutěže a možnost seznámit žáky s provozem firmy patří také pořadatelské firmě HMB s.r.o. Liberec – Rochlice.
Bohumír Hejduk, učitel odborné výchovy, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.