DOBROU CHUŤ OD PODKRKONOŠSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU

0

Po Čtenářském deníku s hercem Petrem Stachem a Předpovědi počasí s meteoroložkou Alenou Zárybnickou přichází Podkrkonošský symfonický orchestr s dalším neotřelým počinem – spolu s komikem Petrem Vydrou popřeje divákům „Dobrou chuť“ v propracovaném celovečerním pořadu stojícím na pomezí klasického koncertu symfonického orchestru a klubového vystoupení stand-up komika. To vše na téma jídla a pití.

Celovečerní menu bude nabité řadou originálních hudebních i nehudebních překvapení. Takových, které nelze dopředu prozradit bez toho, aby byli diváci ochuzeni o polovinu zážitku, který skutečně zdaleka nebude „jen“ o hudbě a průvodním slovu. Kdybychom ale měli naznačit alespoň přibližně, co se bude hrát – je jasné, že v žádném programu o jídle nemůže chybět Smetana. Ale víte, co má společného Bedřich Smetana s pivem? Nebo tušili jste, že podle jedné z nejslavnějších světových oper byl pojmenován recept na těstoviny? To a mnoho dalšího se na koncertu dozvíte. Ostatně hudebně se bude podávat i čaj, perník nebo šampaňské – mnohdy nezvyklým způsobem a na nezvyklé nástroje.

Orchestr zahraje nejen notoricky známé skladby typické klasické hudby, které Petr Vydra uvede v nečekaných souvislostech, ale na programu budou i poměrně překvapivé skladby jako například zhudebněný recept kuchařky M. D. Rettigové, který za doprovodu orchestru přednese sopranistka a turnovská rodačka Kristýna Poláková. Chybět nebude ani filmová hudba jako například z filmu Adéla ještě nevečeřela.

To vše ve spojení se suchým a vypointovaným humorem Petra Vydry, který během večera bude vším, jen ne typickým moderátorem koncertu klasické hudby, slibuje unikátní a mimořádně zábavný zážitek. Nenechte si ho ujít.
Romana Holubová, Kulturní centrum Turnov, www.kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.