Skladba Martina Hyblera zazněla v New Yorku

0

Stalo se tak v polovině března v Českém centru v New Yorku, kde se uskutečnila americká premiéra skladby s názvem „Iáson a Médeia“ – mýtus pro hoboj a harfu od turnovského skladatele Martina Hyblera. Tato bezmála půlhodinová kompozice byla představena v sále Bohemian National Hall, který pravidelně hostí české umělce z různých koutů naší republiky a přibližuje jejich díla místní početné komunitě.
V sále zaplněném převážně českými krajany zazněla nejen skladba Martina Hyblera, ale také další česká současná hudba v podání hobojisty Viléma Veverky a harfistky Kateřiny Englichové. Koncert byl zasvěceně uveden newyorským muzikologem a profesorem na New York University, Michaelem Beckermanem, který je známý svým specializovaným celoživotním zájmem o dílo Antonína Dvořáka.
Večer nebyl pouze o hudbě, v pauze došlo k pokřtění nového CD Kateřiny Englichové s názvem „As Time Goes By“, kde se Martin Hybler stal kmotrem tohoto nového labelu nakladatelství Arco Diva.
Martin Hybler v závěru večera krajanům představil region Turnovska a Českého ráje jako zdroj inspirace pro svou tvorbu. Komponovaný večer věnovaný hudbě a regionu Turnovska a Českého ráje se uskutečnil i díky finanční podpoře města Turnov, za kterou organizátoři děkují.
Více informací najdete ZDE.

(Zdroj: stránky města Turnova)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.