DLUŽÍTE MĚSTU PENÍZE? POZOR NA EXEKUTORA!

0

Finanční odbor turnovské radnice zavádí nový způsob vymáhání pohledávek. Radou města byla schválena spolupráce se soudními exekutory Alešem Bursou z Exekutorského úřadu v Kolíně a Jiřím Proškem z Exekutorského úřadu v Plzni. A do budoucna by mělo být spolupracujících exekutorů ještě víc! Největší pohledávky má město z poplatků za sběr komunálního odpadu, občané dluží zhruba 1,3 mil. Kč! Další větší sumy peněz lidé dluží za přestupky odboru dopravy.

Před předáním pohledávky soudnímu exekutorovi bude dlužníkovi zaslána výzva k zaplacení pohledávky v náhradní lhůtě, a s informací, že při nezaplacení město předá pohledávku k vymáhání soudnímu exekutorovi. V takovém případě je pohledávka ještě bez jakéhokoliv navýšení. Když dlužník nezaplatí v termínu, zapojí se do vymáhání exekutor.

Ten vyzve dlužníka k zaplacení pohledávky a v případě, že dlužník zaplatí do 30 dnů od převzetí výzvy exekutora, má nárok na 50 % slevu, tj. zaplatí navíc k jistině částku zhruba ve výši 4 tis. Kč (vč. DPH), po uplynutí lhůty 30 dnů od převzetí výzvy exekutora dlužník zaplatí navíc k jistině částku zhruba 9 tis. Kč (vč. DPH).

(Zdroj: Jana Chodaničová, vedoucí finančního odboru, MěÚ Turnov, j.chodanicova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.