NOVÝ ŠÉF TURNOVSKÉ KULTURY JE ZE ŽELEZNÉHO BRODU

0

Celkem 12 zájemců se sešlo ve výběrovém řízení na nového jednatele Kulturního centra Turnov (ZDE). To vyhlásilo město po rezignaci současného jednatele Lukáše Hajna. Radní města na svém jednání 19. srpna vybrali ze zájemců jako nejvhodnějšího Davida Peška ze Železného Brodu. Na pomyslném druhém místě skončil turnovský Jaroslav Stuchlík a třetí byl Michael Bradík. Pořadí dalších uchazečů nebylo stanoveno. Podle starosty Tomáše Hockeho rozhodlo zejména nasazení, s jakým David Pešek před lety doslova vydupal ze země a zprovoznil kino v Železném Brodě, přišel také se zajímavým pohledem na budoucnost KCT.

„Zatím jsme si s vítězem výběrového řízení stačili jen na chvíli sednout a probrat ty nejdůležitější body, nastoupit by měl 2. září,“ uvedl starosta Hocke.

David Pešek žije v Železném Brodě čtyři roky, absolvoval gymnázium v Sokolově a Husitskou teologickou fakultu UK (absolvoval v roce 2004). Již v době vysokoškolského studia se podílel na zajišťování kulturních festivalů – hudebních i filmových, poté pracoval v reklamní agentuře. Další jeho cesta vedla k produkci televizních pořadů. Mj. se podílel na výrobě řady dokumentárních a publicistických pořadů a několika hraných filmů v České televizi.

Po přestěhování do Železného Brodu se začal zajímat i o tamní kulturní život. Dnes je vedoucím zdejšího, moderního digitalizovaného kina. „Vést kulturní zařízení v Turnově je nikoli dalším krůčkem v mém profesním životě, jímž bych si chtěl něco dokazovat, ale jedinečnou výzvou a možností zužitkovat své znalosti, schopnosti a řadou let v oboru nastřádané kontakty ve prospěch turnovské kultury,“ uvedl Pešek.

Radní města na svém zasedání 12. srpna rozhodli o provozovateli restauračního zařízení v objektu Střelnice. Do výběrového řízení se přihlásily dvě firmy: KML Catering Prague s. r. o. (Milan Knobloch) a Váš pekař, s. r. o. (Jiří Mikula). Vítězem se stala firma Milana Knoblocha, podle radních pro něho rozhodl především preferovaný restaurační provoz a zkušenosti s restauračním a cateringovým provozem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.