Série vloupání na Turnovsku. Pachatel zadržen!

0

* V noci z 19. na 20. září dosud neznámý pachatel bez použití násilí vnikl do dvou bytových domů v Ohrazenicích. V prvním domě násilím po překonání visacích zámků vnikl do dvou sklepních kójí, ze kterých odcizil elektrokolo, lyžařskou výbavu, kolečkové brusle, motorovou pilu a nářadí. V druhém domě vnikl do čtyř sklepních kójí, které prohledal a nic z nich neodcizil. Celková škoda přesahuje 66 tisíc Kč.
* V noci z 20. na 21. září dosud neznámý pachatel dosud nezjištěným způsobem vnikl do dvou činžovních domů v Příšovicích. V prvním domě vnikl do sedmi sklepních kójí, ve druhém domě. Celková škoda byla vyčíslena na 15 tisíc Kč.
* V noci z 23. na 24. září vnikl neznámý zloděj v Turnově v Žižkově ulici do bytového domu. Opět byly jeho cílem sklepní kóje. Škoda zde byla téměř 14 tisíc Kč.

Pachatel zadržen
V sobotu 29. září ráno policisté zadrželi pachatele, který se v uplynulé době vloupal do několika garáží, bytových domů a v nich sklepních kójí na Turnovsku, v Sobotce a v Nové Pace. 47letého muže turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v Nádražní ulici. Řídil vozidlo i přesto, že má Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté tohoto muže již delší dobu sledovali s podezřením na sérii vloupání do objektů v širším regionu. Dotyčný byl zadržen a obviněn ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí. Obviněný svým jednáním způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121.576 Kč a poškození věcí za 7.629 Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
V souvislosti s těmito případy policisté upozorňují obyvatele bytových domů, že je důležité důkladně zabezpečit vchodové dveře do společných prostor. A to minimálně tím, že vchodové dveře budou uzamčeny především v noční době. Rozhodně nestačí mít je jen zabouchnuté na tzv. kouli z venku.
Dagmar Sochorová, KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.