TÝDEN KNIHOVEN A NETRADIČNÍ KNIHOVNA

0

Na začátku října proběhl již 21. ročník celostátní propagační akce s názvem Týden knihoven (od 2. do 8. října 2017). Turnovská knihovna jako každoročně připravila mnoho aktivit, díky kterým byla nabídka kulturně-vzdělávacích pořadů o něco bohatší, než bývá obvyklé. Pro žáky základních škol měly velký úspěch besedy s uznávanou spisovatelkou zejména dětské literatury Petrou Braunovou. Ve středu 4. října pokračoval podzimní cyklus O literatuře v kavárně KUS, tentokrát byl hostem básník a prozaik Jáchym Topol, který sklidil značný úspěch. Návštěvníci dokonce zaplnili celý kavárenský prostor.

Dílna pro děti

Ve čtvrtek 5. října pak proběhl 14. ročník přehlídky v umění vyprávět „Čteme všichni“, vypráví jen někdo. Jednalo se již o oblastní kolo, do kterého se dostalo padesát účastníků ve věku 5 až 15 let. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a jedné kategorii s názvem „rodinné vyprávění“. Ze šestnácti turnovských účastníků se jich jedenáct umístilo na stupni vítězů! Kategorii do 8 let dokonce turnovské děti zcela ovládly. Blahopřejeme všem oceněným a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho města.

Současně s Týdnem knihoven se knihovna poprvé zapojila do Dne architektury. Během Večera Na Sboře vystoupili městský architekt Ing. arch. Vladimír Kučera a starosta města Ing. Tomáš Hocke. Tématem večera byla architektura města Turnova od minulosti přes současnost až do budoucnosti. V následné debatě zazněly také názory ohledně výstavby nové knihovní budovy ve Skálově ulici.

Čtenářská burza knih

Nedělní akce Netradiční knihovna byla vyvrcholením celého týdne a již třetím ročníkem takovéto specifické akce v prostorách knihovny. Dopolední tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi praskala doslova ve švech, všichni odcházeli spokojeni a odnášeli si zajímavé vlastnoručně vyrobené výrobky s halloweenskou tématikou. Odpoledne bylo ve znamení divadla v rámci kampaně Informačního centra pro mládež Turnov (ICM) „Nebuď blbá“. Studentské divadlo mělo velký úspěch, stejně tak další doprovodné aktivity jako burza knih, stánek s papírovými výrobky a novými knihami, soutěže pro děti a samozřejmě stánek s občerstvením. Na závěr proběhl akustický koncert hudební skupiny Adina Atlas a Peprmintová Slunce. Akci navštívilo na sto padesát osob. Děkujeme za podporu a budeme se těšit na našich dalších pořadech.

Jaroslav Kříž, knihovna Turnov, reditel@knihovna.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.