SEMIFINÁLOVÁ SÉRIE VOLEJBALOVÉHO PLAY-OFF 1. LIGY SE STĚHUJE DO TURNOVA

0

Po dvou nevydařených utkáních na palubovce pražského ČZU se semifinálová série play-off 1. ligy ve volejbale mužů stěhuje do Turnova. Volejbalisté TJ Zikuda Turnov se budou snažit odvrátit vyřazení, kdy po dvou porážkách v Praze každá další prohra znamená ukončení série a souboj o 3. místo. Turnovští hráči však rozhodně nic nevzdávají a v souboji s vítězem základní části soutěže budou spoléhat na podporu fanoušků, kteří ve všech domácích utkáních a především ve čtvrtfinále  skvěle podporovali domácí hráče.

„BÍLÉ PEKLO“ JE STÁLE AKTUÁLNÍ A TAK VYTÁHNĚTE BÍLÁ TRIČKA PLAY OFF 2015 ZE SKŘÍNĚ A PŘIJĎTE FANDIT DO SPORTOVNÍ HALY VE SKÁLOVĚ ULICI!

Program semifinálových utkání (hraje se na 3 vítězná utkání):
* 27. 2. 2015 – 19.30 TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B (3. zápas)
* 28. 2. 2015 – 14.00 TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B (případný 4. zápas)
* 7. 3. 2015 – 14.00 ČZU Praha B – TJ Zikuda Turnov (případný 5. zápas)

Další dvojice pro semifinále:
VK EGE České Budějovice – Nymburk, stav série 1:1

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ VSTOUPILI DO SEMIFINÁLE DVĚMI PORÁŽKAMI NA PALUBOVCE ČZU PRAHA

* ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (-26,23,12,13). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Peníška, Čermák, libero Vojta. Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Koláčný. Trenér Šimůnek.
K 1. utkání semifinále 1. ligy cestovali turnovští volejbalisté do hlavního města na palubovku vítěze základní části soutěže ČZU Praha B. Hosté věděli, že je čeká výborný soupeř a pomýšlet na úspěch mohou pouze při výkonu na hranici svých možností, což se jim bohužel dařilo pouze v úvodních dvou setech. Turnovští nastoupili takřka kompletní až na zraněného Hýbla a Lukavce, domácí byli také v plné síle včetně ještě vloni extraligového smečaře Marela.
Zápas byl od úvodu vyrovnaný a ani jednomu týmu se nepodařilo vytvořit si více než dvoubodový náskok. Za stavu 22:22 se podařilo domácím odskočit na 24:22, ale turnovským hráčům se podařilo otočit na 24:25 a následně set získat v poměru 26:28. I druhý set probíhal dle podobného scénáře, v jeho polovině si však domácí hráči dokázali vytvořit náskok 17:14 a 19:15 a i když hosté dokázali zkorigovat stav na 24:23, domácí hned první setbol proměnili a bylo to 1:1. Nic nenasvědčovalo tomu, že by následující dvě sady měly být jednoznačnou záležitostí domácích, ale opak byl pravdou. Turnovským hráčům se přestalo dařit především na příjmu a na útoku a domácí hráči je za každou nepřesnost tvrdě trestali. Hráči ČZU tak hosty v následujících dvou setech jednoznačně přejeli a o vítězi nebylo pochyb. Utkání se hrálo před vynikající kulisou, o kterou se zasloužili především turnovští fanoušci, kterým patří za jejich podporu veliký dík, jelikož to občas vypadalo, že se hraje na turnovské palubovce.    

* ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (17,19,13). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Šén, Čermák, libero Vojta. Střídali: Kovář, Novák, Melich, Peníška, Koláčný. Trenér Šimůnek.
K sobotnímu utkání nastoupili Turnovští s odhodláním odčinit špatný výkon ze 3. a 4. setu pátečního utkání, ale bohužel se jim to moc nepodařilo. I přes pár změn v sestavě diktovali tempo hry domácí hráči a 1. sadu vcelku bez potíží získali. Druhý set byl ze strany Turnova asi nejlepší, ale i přes to, že si do stavu 15:17 udržoval mírný náskok, nepřesnostmi v této fázi utkání o náskok přišel a set ztratil. Třetí set byl kopií druhého, akorát že kolaps ve hře hostů přišel o chvíli dříve a o vítězi utkání tak nebylo pochyb.  
Turnovští tak budou muset zabojovat v domácím prostředí, ale před 3. utkáním určitě nic nevzdávají. Spoléhají na podporu zaplněné sportovní haly ve Skálově ulici, kde je skvělí diváci hnali po celou sezonu za vítězstvím.

Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.