Rozšíření služeb pro pěstounské rodiny

0

Od počátku roku 2012 je jednou z hlavních činností turnovské Náruče ve spolupráci s Městským úřadem v Turnově Centrum podpory pěstounských rodin. Toto centrum vzniklo na základě úspěšné a žádané spolupráce s pěstounskými rodinami v minulých letech. Pěstounské rodiny zde mohou využít poměrně široké nabídky služeb, které jsou zaměřeny na pomoc při průběhu pěstounské péče. V nabídce jsou odborné semináře a besedy, individuální poradenství psychologa, etopeda, supervizora, sociální pracovnice, dále potom terapie, setkávání pěstounských rodin, pobytové akce i přímá práce v rodinách. Nechybějí ani aktivity pro děti (tvůrčí dílny, zážitkové a sportovní aktivity, terapie). Centrum podpory pěstounských rodin je volně otevřeno pěstounským rodinám z dalekého i blízkého okolí Turnova, taktéž i všem, kteří se o pěstounskou péči zajímají.
Centrum pro rodinu Náruč, o. s., je prozatím jedinou organizací v Libereckém kraji, která nabízí odborné služby pro pěstounské rodiny. Činnost Centra podpory pěstounských rodin je finančně podporována Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, městem Turnov, Libereckým krajem, Nadací Terezy Maxové, Nadací táta a máma, Nadací Euronisa a Nadací J&T.

Dalším, pro pěstounské rodiny zajímavým projektem je plánovaná přeshraniční spolupráce v rámci Euroregionu Nisa. Zástupci turnovské Náruče a tří organizací z Jelení Hory, které jsou taktéž aktivní v náhradní rodinné péči, se sešli již na dvou pracovních schůzkách a jednali o možné spolupráci. Obsahem česko-polského projektu by mělo být vzájemné setkání polských a českých pěstounských rodin a uspořádání konference o pěstounské péči s odbornými přednáškami, workshopy i diskuzí.
Kontaktní osoby: Kateřina Stránská, tel.: 481 366 852, k.stranska@mu.turnov.cz a Petra Houšková, vedoucí centra, tel. 775 964 312, naruc.turnov@seznam.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.