OBJETÍ ZDARMA

0

Stál tam na tom nejkrásnějším náměstí v naší zemi, kde se cizincům tají dech a našinci zjihnou z té nádhery. Objetí zdarma, hlásal nápis, který měl zavěšený na krku. V tom bílém prostěradle a s dlouhými rozcuchanými vlasy vypadal tak trochu jako anděl. Free hugs. Objetí zdarma. Dobrý vtip, někomu by se mohlo zdát, že tam vystojí důlek, protože k němu nikdo nepřijde. Byli byste překvapeni. Lidé odložili nedůvěru a ostych a přicházeli. Dospělí i teenageři. Jen prosté objetí. Jako od maminky, která už tu není, nebo je daleko. Krátká chvíle, která dává pocit bezpečí, pocit, že v tom všem zmatku a života běhu nejsme sami. Že vlastně na nic nejsme sami. Jen někdy pořádně nehledáme, propadáme depresím, místo pomoci škodíme.

Vzpomněl jsem si v posledních dnech na toho chlápka často. Vřelé objetí vydá za tisíc slov. I my můžeme taková objetí rozdávat, nic na tom není. Začněte teď hned u svých nejbližších. A pokračujte u těch, kteří naši pomoc potřebují. Neodvracejme se od nikoho, kdo pomoc potřebuje! Žije se nám v naší zemi nejlépe v její historii, tak si to nepokazme. A buďme uvážliví, až v roce 2017 budeme rozhodovat o tom, jestli je prozíravé veškerou moc v naší malé zemi soustředit do jedněch rukou, jestli je pro nás lepší demokracie i se svými chybami a nedodělky, nebo nějaká třeba i mírná forma autoritářského režimu. Buďte uvážliví, až budeme rozhodovat o tom, jestli na hradě českých králů sedí někdo, kdo je opravdu nejlepším z nás. Věřím, že stále ještě tohle všechno máme ve svých rukou.

A s TvA bychom chtěli být při tom a být zprostředkovateli informací, jako tomu bylo dosud. I díky Vaší přízni vystupujeme do už 10. ročníku vydávání novin a internetového zpravodajství.
Dobrý rok 2017, Vážení čtenáři!
PCH

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.