Robotizované totální stanice jsou novými pomocníky dopravních policistů

0

Jako první v republice se dopravní policisté v Libereckém kraji mohou pyšnit novými přístroji, které až o polovinu zkrátí dobu vyměřování vážných dopravních nehod. Do služby byly zařazeny na konci listopadu 2020, v pondělí 8. února je dopravní policisté představili v Turnově při zaměřování fiktivní dopravní nehody.
Vysoce efektivní přístroje, které naleznou uplatnění zejména při společných zásazích složek Integrovaného záchranného systému, například u vážných dopravních nehod, leteckých nehod a dalších mimořádných událostech s velkým počtem zraněných osob či obětí, využívají nyní policisté Dopravních inspektorátu Liberec a Semily. Moderní pomocníci jsou určeni pro dokumentaci místa činu a jeho přesného zaměření. Nesporné kvality spočívají zejména v rychlosti a přesnosti zaměřování bez ohledu na velikost ohledávaného prostoru a počtu stop. Výhodou práce s přístroji je také to, že v nezměněné kvalitě umožňují policistům práci i za snížených světelných podmínek či v nepříznivém počasí.
Přístroj vyměřuje a zaznamenává důležité stopy až do vzdálenosti 800 metrů, kromě toho může až do vzdálenosti 100 metrů sledovat všesměrový 360 stupňový hranol, pohybující se rychlostí až 90 km/h. Proškolení policisté ovládají přístroj dálkově pomocí tabletu.
(Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.