Prodloužený velikonoční víkend

1

Děti mají již od čtvrtka volno a s velikonočním pondělím jsou to už slušné malé prázdniny. Každodenní shon utichne také na Velký pátek, který je nově státním svátkem. Velikonoce jsou především nejvýznamnějším křesťanským svátkem, i když je dnes lidé spíše spojují s nástupem jara, které nás ale podle meteorologů na svátky letos moc nečeká. V nabídce se nám sešlo docela hodně zajímavých akcí, posuďte sami:

Čtvrtek 13. dubna
* VELIKONOČNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA. Simona Bakešová a Edita Nožičková. Průvodní slovo o Velikonocích Eva Kordová. Penzion Žižkova, Klub aktivní senior od 14.00 hodin.
* ZKAMENĚLINY – ARCHIV ŽIVOTA. Autoři výstavy Vladimíra Jašková (Muzeum Prostějovska) a Tomáš Lehotský (Vlastivědné muzeum Olomouc) nabízejí návštěvníkům výstavy ucelené informace o rozmanitosti životních forem v různých obdobích geologické historie Země. Vernisáž výstavy od 16.30 hodin, výstava ve výstavním sále ve III. patře potrvá do 28. května.

Pátek 14. dubna
* SOUMRAK BAND. Přijďte si do kulturní kavárny KUS užít „bigbeat jako prase“ jilemnického Soumraku. Kulturní kavárna KUS, začátek ve 21.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 15. dubna
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Jedním z témat letošní akce je Pašijový týden. Ve světnici statku bude přadlena spřádat pašijovou nit, která měla magickou moc. V řemeslné dílně si upletete pomlázku, vytvoříte plstěného nebo pečeného beránka. V areálu statku se budou pást ovečky a také uvidíte jejich stříhání. Chybět nebudou ani tradiční řemeslný jarmark a občerstvení. Program začíná v 10.15, vynášení Moreny je naplánováno na 11.00 hodin.
* VELIKONOČNÍ ZÁBAVA – Rouden band – v rámci oslav 35 let kapely! Dále vystoupí skupina Adaptace. Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin.

Neděle 16. dubna
* VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ NA POUŠTI. Zve Křesťanské společenství Turnov. Sborový zpěv, vystoupení dětí, inspirativní poselství. Přijďte si poslechnout radostnou zvěst Velikonoc o naději pro všechny lidi! Možno spojit s výletem, či procházkou v krásné jarní přírodě. Kostel sv. Jana Nepomuckého, Na poušti nad Železným Brodem (asi 1 km od nádraží, od rozcestníku po zelené značce). Začátek v 10.00 hodin.

Pondělí 17. dubna
* VELIKONOČNÍ MŠE na Bukovině nad Dolánkami v kostelíku sv. Václava od 15.00 hodin. Mši slouží vikář Václav Vlasák.

Podrobně vše najdete v servisu ZDE.

Sportovní pozvánky:

Sobota 15. dubna
* FOTBAL / Krajský přebor: Sedmihorky – Hrádek n. N. (17.00), I. A třída: Rovensko – Stráž p. R. (17.00), I. B třída: Jenišovice – Mimoň (17.00), Semilsko-OS: Tatobity – Martinice (17.00).

Neděle 16. dubna
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Chrastava (17.00).

Sdílet

Autor článku

1 komentář

 1. PŘÁNÍ HEZKÝCH VELIKONOC
  autor:Miloš Rejmont

  I když bude spíše chlad,
  Velikonoce mám vždy rád,
  jarní zeleň, jarní vzduch,
  bez kamiónů menší ruch.

  Krásně je v našem kraji,
  v Jizerkách i v Českém ráji,
  kde už kvetou meruňky i třešně,
  snad nebude pod nulou těsně.

  Na stůl beránka, zlatý deštíček,
  ošatku plnou obarvených vajíček,
  chlapi, připravte pomlázky,
  přeji všem hezké svátky.

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.