Policisté a hasiči v akci

0

Zhruba ve tři hodiny ráno v neděli 12. září došlo k vážnému poškození osobního automobilu, zaparkovaného v turnovské Trávnici u Votrubcovy elektrárny. Neznámí vandalové na auto vhodili několik dlažebních kostek, poškodili kapotu a rozbili zadní okno. V podezření jsou návštěvníci večerních a nočních akcí, které se v noci ze soboty na neděli ve městě odehrávaly. „U takovýchto činů je nejdůležitější doba ohlášení. Nejlépe je zavolat policii už když jen vidím, že by mohlo dojít k rušení nočního klidu nebo poškozování majetku. Potom hlídka na místo může dorazit ještě dřív, než se něco stane,“ uvedl velitel turnovských policistů Milan Drahoňovský. Noční incident z Trávnice je v šetření, policie prosí případné svědky o spolupráci.
Policisté také šetří odcizení Škoda Octávie, která zmizela ze sídliště Výšinka (Rubínové ulice) v noci z 5. na 6. září. Škoda je ve výši 140 tisíc Kč. Neznámý pachatel se v Turnově v pondělí 6. září přes den, tedy v době, kdy majitelé byli v zaměstnání, vloupal do jednoho rodinného domu, ze kterého odcizil počítač v hodnotě 14 tisíc Kč.
V sobotu 11. září ráno byli v akci také hasiči. Někdo totiž úmyslně (!) zapálil vrata kravína v Klokočí. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Turnova a jejich dobrovolní kolegové z Turnova, Mírové pod Kozákovem a Malé Skály. V době příjezdu první jednotky již byla vrata uhašena majitelem kravína. Hasiči odvětrali budovy pomocí přetlakové ventilace a termokamerou prověřili výskyt případných skrytých ohnisek požáru. Žádná nalezena nebyla. Přímá škoda byla vyčíslena na pouhé dva tisíce korun, uchráněná hodnota je ve výši zhruba půl milionu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.