ZLODĚJE NEZASTAVILA ANI CHRÁNĚNÁ DÍLNA

0

Ve čtvrtek 23. srpna po poledni došlo k výjimečné krádeži v prostorách 1. Turnovské chráněné dílny, přesněji v prostorách jejího příšovického pracoviště. „Vykládali jsme materiál a zboží pro naše zaměstnance, auto v zadní části uzavřeného areálu dílny zůstalo nějakou dobu bez dozoru. Než jsme se nadáli, naskočil do něho mladý muž, kterého někteří před tím viděli před vraty, a rychle odjel. Přestože jsme ihned informovali policii, která po autu začala intenzivně pátrat, zatím je vše bez výsledku,“ uvedl Břetislav Jansa, vedoucí chráněné dílny. Ta zaměstnává zhruba třicet lidí se změněnou pracovní schopností, kteří jen velmi obtížně shánějí zaměstnání a většinou bývají dlouhodobě bez práce.

Ukradené auto byla bílá dodávka Peogeot Boxer a jak Jansa přiblížil, bez tohoto vozidla je provoz chráněné dílny vážně ohrožen, protože když už se vedení dílny podaří sehnat pro lidi s hendikepem nějakou práci, vždy je to odvislé od toho, že si vše dovezou a finální výrobek zase dodají přímo zadavateli. „Možná, že si zloděj, nebo zloději, potřebovali jen odvézt nějaký lup a hodilo se jim větší auto a naše dodávka se zase najde, patrně ani nevěděli, co to chráněná dílna je, protože to by se snad nemělo dít, krást životně důležité prostředky lidem, kteří potřebují naši pomoc,“ dodal Jansa.

1. Turnovská chráněná dílna vznikla v roce 2007, nejdříve fungovala v objektu bývalých Monokrystalů v Turnově, za mimořádnou aktivitu ve prospěch hendikepovaných je i držitelem prestižního ocenění Cena obce Turnova.
Nyní již delší dobu dílna funguje v Příšovicích, kde našla vhodnější a větší prostory. Vyrábějí zde to, co se ostatním firmám nevyplácí a na trhu to chybí. Většinou jde o atypickou ruční výrobu.

V regionu je podle statistik až několik set občanů se změněnou pracovní schopností nebo s částečným či plným invalidním důchodem. Některým z nich se podaří najít uplatnění právě díky této dílně. Nejde totiž vždy jen o výdělek, ale i o podporu morální, neboť i lidé s hendikepem jsou pro společnost potřební!

V případě, že byste mohli jakkoli pomoci, najdete více informací ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.