Počet podnikatelů a živnostníků v územním obvodu Turnova roste

0
Jak uvádí statistika Obecního živnostenského úřadu k 30. červnu 2012, došlo v prvním pololetí roku 2012 k mírnému nárůstu počtu podnikatelů a zvýšil se i počet živností v územním obvodu Turnova.
Stejně jako v minulých letech se i letos počet podnikatelů v rámci našeho územního obvodu nesnížil, právě naopak, došlo ke zvýšení o 130 podnikatelů a jejich celkový počet je nyní 7 012. Zvýšil se i počet živností na celkových 9 925, tj. o 473 oproti 1. pololetí loňského roku. Nejvyšší nárůst byl tentokrát zaznamenán u živnosti řemeslné, a to o 188, u živnosti volné o 175, dále o 109 u vázané a o 1 u koncesované živnosti.
V prvním pololetí roku 2012 bylo zrušeno na vlastní žádost 51 živnostenských oprávnění, tj. o 24 živnostenských oprávnění méně než ve stejném období 2011. Přerušených živností bylo 400, tj. o 64 méně než v roce minulém, o obnovení živností požádalo 185 subjektů, což je o 2 více než v roce 2011.
Oproti 1. pololetí loňského roku došlo v letošním roce k poklesu počtu celkem vydaných dokumentů i počtu procesů v systému. Důvodem je skutečnost, že v loňském roce docházelo k postupnému „čištění“ registru provozoven v souvislosti s přidělováním identifikačních čísel těmto provozovnám. V návaznosti na toto opatření došlo k vytvoření většího počtu dokumentů.
Hana Lustigová, vedoucí Obecního živnostenského úřadu, MěÚ Turnov, h.lustigova@mu.turnov.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.