VÁNOCE A NOVÝ ROK NA VALDŠTEJNĚ

0

Letošní vánoční svátky na hradě Valdštejně odstartovaly o uplynulém víkendu vánočním setkáním s vévodou Albrechtem z Valdštejna, při kterém děti panu vévodovi pomohli ustrojit stromeček. Podle Radima Štíchy ze správy hradu byl o akci poměrně zájem, i přes nepříznivé počasí na Valdštejn dorazilo na 150 lidí.

V pondělí 23. prosince v poledne se konala vánoční prohlídka hradu, která se v této podobě uskutečnila vůbec poprvé. Zájemci mohou vidět mj. svátečně ozdobený stůl v salonku klasicistního domu, v kapli potom originální betlém z kukuřičných listů s mnoha figurami, který se staví pouze zde. Vánoční prohlídky proběhnou ještě v pátek 27. a v pondělí 30. prosince vždy od 12.00, 13.00 a 14.00 hodin. Vstupné je 50 Kč.

Hrad Valdštejn je oblíbeným cílem procházek, o vánočních a novoročních svátcích bude otevřen ještě na několik dalších akcí. A poté až na jaře v nové návštěvnické sezoně, která bude zasvěcena Valdštejnům, takže o hradě poměrně hodně uslyšíme.
Hrad Valdštejn je historicky druhou památkou, která byla v naší zemi zpřístupněna veřejnosti, a to již v roce 1824. První se návštěvníkům v části objektu v roce 1801 otevřel zámek Frýdlant.

Betlém z kukuřičných listů v kapli sv. Jana Nepomuckého

Vánoční a novoroční akce 2019 / 2020:

Úterý 24. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční koncert souboru I Dilettanti. Koledy a vánoční skladby v podání libereckého souboru. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 26. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční koncert souboru Musica Fortuna. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.

Sobota 28. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční varhanní koncert Radka Rejška. Akce je spojena s prohlídkou slavnostního sálu klasicistního domu. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 110 Kč.

Středa 1. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: Novoroční koncert manželů Lédlových. Tradiční novoroční koncert s netradičními písněmi J. Kainara. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.

Sobota 4. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: Tříkrálový koncert. Koncert souboru Hradecké komorní tucteto. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.