Peníze na podporu hasičů

0

Celkem 14 milionů korun připravil Liberecký kraj ve třech dotačních programech v oblasti požární ochrany a prevence kriminality. Dotace pomohou zvýšit akceschopnost hasičů a snížit míru kriminality v regionu. Zastupitelstvo Libereckého kraje bude vyhlášení jednotlivých programů schvalovat na svém lednovém zasedání.
V programu na podporu jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje je celkem 12.894.126,57 korun. Ty využijí hasiči na pořízení a opravu cisternových automobilových stříkaček, nákup osobních ochranných prostředků či výstavbu hasičských zbrojnic a garáží. Částku 800.000 korun poskytne kraj na činnost jednotek dobrovolných hasičů. Peníze mají zejména pomoci vytvořit nová pracovní místa a finančně je zajistit.
„Zároveň je pro nás prioritou předcházet kriminalitě, a proto jsme v dotačním programu vyčlenili i několik stovek tisíc do této oblasti. Pomůžeme tak potírat projevy vandalismu, šikany či jakékoliv formy násilí,“ uvedl hejtman Martin Půta. V programu Prevence kriminality bude obcím k dispozici 388.536 korun. Ty mohou prostředky využít na neinvestiční projekty zaměřené na snižování kriminality a eliminaci kriminálně rizikových jevů či osvětu.
Liberecký kraj poskytuje v oblasti požární ochrany i další dotace. Od roku 2016 rozdělil obcím více než 28 milionů korun na pořízení nových dopravních automobilů a výstavbu nebo rekonstrukci požárních zbrojnic. V letošním roce plánuje na tento účel rozdělit dalších téměř 7,5 milionu korun.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.