Označte si svoje jízdní kolo proti krádeži

0

Strážníci Městské policie Turnov provádí značení moderní metodou, která má především preventivní účinek ochrany majetku. Druhý termín proběhne zítra, tj. 20. srpna na cyklostezce v Dolánkách.
„Aplikací forenzním identifikačním značením dochází k přenosu unikátních kódů umístěných v mikrotečkách s vysokou odolností. A to pomocí rychle tvrdnoucího roztoku na bázi průhledného silikonu s UV faktorem, který tyto mikrotečky obsahuje. Roztok je navíc složen ze čtyř chemických látek napodobujících lidskou DNA a je viditelný pouze pod UV světlem,“ říká Vladimír Hladík, preventista kriminality městské policie. A dodává, že roztok odolává běžným teplotám v letních a zimních měsících, vodě, roztoků soli a kyselin a mechanickému odstranění. Není nijak zdraví ani přírodě škodlivý.
Městská policie Turnov značí všechny typy jízdní kol, elektrokol, koloběžek, kompenzačních pomůcek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou. Značení nepoškozuje předmět, na který je nanášeno. Zavedení do registru Cerek/Refiz.
Kdo si může kolo nebo jiný prostředek, zaregistrovat?
– občan starší 18 let s trvalým pobytem v Turnově, majitel daného předmětu
– zákonný zástupce majitele
– vlastnictví předmětu je prokazováno dokladem o vlastnictví nebo čestným prohlášení sepsaným na místě
– jízdní kolo musí být čisté a technicky způsobilé
Forenzní značení kol bylo podpořeno dotací ve výši 43 tisíc Kč, podíl města Turnov činil 5.350 Kč.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.