TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ POSTOUPILI DO ZÁVĚREČNÝCH BOJŮ. ZOPAKUJÍ LOŇSKÝ ÚSPĚCH?

0

Po čtyřech vyrovnaných bitvách nastoupili v pátek 16. února večer na turnovskou palubovku hráči Turnova a Nymburka k rozhodujícímu pátému utkání čtvrtfinále 1. ligy a bylo jasné, že se obě družstva již nemají čím překvapit. Domácí nastoupili v kompletní sestavě, hostům oproti předchozím zápasům chyběl smečař Šlechta, což se později ukázalo jako citelné oslabení.

* TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK 3:1 (-21,19,18,15). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Čermák, libero Kunc. Střídali: Piskáček, Kovář, Bukovjan, Indra, Pavouček, Syrůček, Šén.

Turnovští vstoupili do utkání dobře a hned od úvodu první sady začali udávat tempo hry. Díky dobrému podání si hned zkraje setu vytvořili mírný náskok (3:0, 7:4, 11:6) a zdálo se, že první set mají pevně ve své moci. Opak byl však pravdou, hosté začali riskovat na podání, a když se k tomu připojily nepřesnosti na turnovské straně, stav byl náhle srovnán (13:13) a začínalo se znovu. Střední část setu byla vyrovnaná, ale Nymburští dokázali využít slabší chvilky domácích a šli do vedení 18:21. Domácí se snažili korigovat, ale i přes snížení na 21:22 se jim to zcela nepodařilo a první set překvapivě získali hosté.
Do druhé sady provedli Turnovští korektury v sestavě, ale úvod se jim nevydařil a do vedení šli hosté (0:2, 1:4). Domácí však v tuto chvíli konečně přestali vytvářet nevynucené chyby a začali soupeře tlačit kvalitním servisem a následnou obranou na síti a v poli. Výsledek se brzy dostavil a za stavu 9:9 se začalo skóre obracet na stranu domácích. Turnovští se konečně chytili, spadla z nich zbytečná nervozita a jejich náskok začal narůstat (13:10, 17:14, 20:15) až po zdárný zisk setu.
I třetí set byl hned od úvodu v režii domácích. Hosté jakoby ztratili víru ve vítězství a domácí je začali válcovat (5:0, 12:4). Výsledkem byl tak jednoznačný zisk třetí sady a domácí vedli 2:1.
Čtvrtý set byl ve své první polovině vyrovnaný. Hosté, vědomi si stavu utkání, vrhli všechny síly do kvalitního podání, ale domácí si tentokrát na příjmu poradili a první výraznější náskok si vytvořili za stavu 8:5 a 10:6. Rozhodující moment nastal za stavu 15:12, kdy domácí výborným podáním nedovolili hostům dlouhou dobu bodovat, a když se jim to povedlo za stavu 22:12, bylo již o vítězi rozhodnuto. Závěr se proměnil v domácí exhibici a turnovští hráči tak mohli po pětizápasovém boji slavit postup do semifinále.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V semifinále se turnovští volejbalisté utkají s loňským finálovým soupeřem, týmem Black Volley Beskydy. Série začne na palubovce soupeře v pátek 23. února a v sobotu 24. února. Třetí a případné čtvrté utkání se bude hrát na turnovské palubovce v pátek 2. března (19.30) a sobotu 3. března (pravděpodobně 11.30).

Semifinálové dvojice:
TJ Sokol Dobřichovice – MFF Praha
Black Volley Beskydy – TJ Zikuda Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.