Oslavy 740. výročí založení Turnova

0

V průběhu září a října bude v rámci oslav 740. výročí založení Turnova probíhat bohatý kulturní program pro všechny věkové skupiny. Oslavy vyvrcholí ve státní svátek 28. října uctěním památky padlých u pomníku ve Skálově ulici, odhalením výtvarného díla a pamětní desky na počest turnovského mecenáše B. J. Horáčka a slavnostním večerem s udělením ceny obce.
Na slavnostním večeru budou účinkovat turnovští rodáci, jejichž profesní kulturní činnost přesahuje daleko hranice Turnova. Účast zatím potvrdili tito umělci: operní pěvkyně Marcela Machotková, houslistka Jitka Šedivá – Adamusová a Adamusovo Trio, flétnista (od klasiky po jazz) Jaroslav Šolc, herec, dabér a režisér Václav Knop, sopranistka Lucie Vagenknechtová a violistka Lenka Maierová.
Na náměstí B. J. Horáčka v prostoru před KD Střelnice se nyní provádějí úpravy pro umístění podstavce vznikajícího uměleckého díla na počest B. J. Horáčka s názvem Tvar, jehož autorem je absolvent turnovské SUPŠ Jiří Kmošek. Slavnostní odhalení plastiky a pískovcové pamětní desky proběhne 28. října, kdy bude dílo poprvé nasvíceno reflektory. (Zdroj: Kateřina Doubravová, koordinátorka projektu Turnov – Zdravé město a MA 21, k.doubravova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.