48. ROČNÍKU RALLY BOHEMIA DOMINOVALI JEZDCI ŠKODOVEK

0

Jan Kopecký z týmu ŠKODA Motorsport zvítězil letos v Rally Bohemia podeváté. Minutu a osm vteřin za ním zaostal jeho stájový kolega Dominik Stříteský, třetí skončil Jan Černý z Louda Auto Škoda Racing Team.

Kopecký zvítězil i v rychlostní zkoušce „Kvítkovice“ na Turnovsku. Úsek dlouhý 7,25 km se startem u rybníka Roudný v Radvánovicích a cílem pod Dubeckem projel se spolujezdcem Janem Hlouškem za rovné čtyři minuty. Tratě sobotní etapy (10. července) v okolí Turnova a Železného Brodu jsou proslulé svou náročností – celkem 24 posádek v sobotu odstoupilo z důvodu havárie nebo technické poruchy. V seznamu odstoupených byl i jeden z favoritů, obhájce loňského prvenství Václav Pech, kterého ze hry o vítězství vyřadila porouchaná převodovka.

Vítěz letošního ročníku

Kopecký po odstoupení hlavního rivala závodu dominoval. Vyhrál deset rychlostních zkoušek z jedenácti.
Nás může těšit celkové šesté místo posádky Cvrček – Prokorát, závodící s podporou turnovské firmy Kontakt. KONTAKT ŠKODA TEAM v čele s Věroslavem Cvrčkem vznikl v letošním roce, posádka závodí s vozem Škoda Fabia Rally2, který technicky zajišťuje přípravce Rexteam. Dílny týmu sídlí v Jenišovicích. KONTAKT ŠKODA TEAM se bude prezentovat na mistrovských soutěžích a také plánuje připravit zajímavé akce nejen pro motoristické fanoušky. Akce se budou konat ve firemním autosalonu a případně na dalších společenských akcích v okolí.

Stejně jako každý rok byl o závody velký divácký zájem. Jednou z nejnavštívenějších rychlostních zkoušek na Turnovsku byla ta v Kvítkovicích, odkud jsou i naše snímky. Auta motoristických fanoušků obsadila veškerá volná místa v přilehlých obcích, téměř paralyzován byl například průjezd Sekerkovými Loučkami, ty nejdále parkující čekal víc než půlhodinový výšlap k závodní trati.

Rally Bohemia 2021 ve výsledcích:
1. Kopecký, Hloušek 1:27:15,1, 2. Stříteský, Hovorka -1:08,4, 3. Černý, Černohorský -1:21,4, 4. Mareš, Bucha -1:29,7, 5. Bulacia, Der Ohannesian (Bol., Arg./všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:56,8, 6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia R5) -2:53,1.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.