Nové rádio Libereckého kraje – Český rozhlas Liberec

0

Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání – v Libereckém kraji začala vysílat od začátku listopadu samostatná regionální stanice ČRo Liberec. Doposud vysílala liberecká redakce pod značkou Český rozhlas Sever a regionální vysílání plnila pouze ve všedních dnech v pořadu „Pohodové odpoledne z Liberce“, zbylá část vysílání byla společná s ústeckou rozhlasovou redakcí, která i nadále zachovává název ČRo Sever.
Československý rozhlas v Liberci v minulosti působil řadu let v Alšově ulici v Elgrově vile. V roce 1960 se stal ústeckou pobočkou tehdejšího Československého rozhlasu Ústí nad Labem. Až v devadesátých letech se začalo odpojovat vysílání z Liberce – nejprve liberecké zprávy a posléze i celé vysílací bloky Českého rozhlasu Sever.
Spolupráci s novým rozhlasem přijaly i známé osobnosti z kraje – moderátorka Marcela Augustová, kreslíř a humorista Petr Urban, regionální spisovatel a publicista Marek Řeháček a spisovatelka a sběratelka starých regionálních receptů a ředitelka turnovského muzea Vladimíra Jakouběová. Program Českého rozhlasu Liberec ve všedních dnech odstartuje ranní vysílání Dobré ráno z Liberce s Janem Žílou nebo Tomášem Benešem, dopolední blok ponese název Dopoledne pod Ještědem, moderovat ho bude Iveta Kalátová s lifestylovou tematikou a denně zajímavým regionálním hostem. V poledne budou na programu (posluchačům známé a oblíbené) Písničky na přání s Mirkem Tartárkem. Odpolední vysílací blok – Pohodové odpoledne z Liberce přinese aktuální reportáže a informace z kraje, za mikrofon usednou Petr Klimeš nebo David Hamr. (Zdroj: TZ ČRo)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.