Nejbohatší obyvatel Libereckého kraje jde do voleb

2

Miliardář Dalibor Dědek, majitel firmy Jablotron, který býval v minulosti spíše spojován s Babišovým hnutím, je novou posilou Starostů a nezávislých. Tou se stal po rozpadu koalice Starostů s Lidovci. Kromě velké prestiže, kterou tento podnikatel požívá, prý Starosty podpoří i finančně. Zakladatel a majitel firmy Jablotron patří k respektovaným byznysmenům, je řazen do většiny žebříčků českých miliardářů. Forbes mu připisuje majetek ve výši 4,9 miliardy korun. Dědek v prohlášení, které zveřejnili Starostové k jeho vstupu do politiky, uvádí, že hledá lidi, kteří jsou slušní, v podnikání nečerpají státní dotace a platí daně, jak mají. (Zdroj: Seznam zprávy)

Sdílet

Autor článku

2 komentáře

 1. Václav Horáček: Zapojení jabloneckého miliardáře Dědka do politiky
  2. 8. 2017

  Hodně se mne teď všichni ptají na to, co říkám zapojení jabloneckého miliardáře Dědka do politiky, jeho vstupu do Starostů. Tak předně – pana Dědka si vážím, dokázal toho v životě hodně. A i mimo svou profesi dělá dobré a prospěšné věci. Pak mám ale také dojem, že se stalo moderním, mít v každé politické straně svého miliardáře (Babiš, Dospiva, Sehnal, Valenta, teď Dědek,…). Když už přímo miliardář nezaloží své vlastní politické uskupení, alespoň se k němu přidá. A pak jsou všichni překvapení, že politika je něco jiného než firma, řídí se to jinak, funguje to jinak, reaguje to jinak. Úspěch v podnikání prostě automaticky nepredikuje úspěch v politice. V neposlední řadě je zřejmé, že se Starostové budou muset vyrovnat, a to rychle, veřejně a jednoznačně, se svým postojem k hnutí ANO a panu Babišovi. Protože zatímco dosud se tvářili, že tudy cesta v budoucnu nevede, a byli velcí kritici toho, co do politiky a vlastně do společnosti Andrej Babiš přinesl, se zapojením pana Dědka se vztah k A. Babišovi zásadně mění – sám pan Dědek se netají tím, že jeho ambicí je spojit po volbách Starosty a hnutí ANO. Tak uvidíme, co přinesou další dny, a zda se Starostové zařadí po bok KDU-ČSL jako „partner“ Andreje Babiše, zapomenou na vše, co bylo řečeno, co jim vadilo. Nebo zda si zachovají rovnou páteř. Tedy – současné dění je mnohem více o Starostech, jejich hodnotách a jejich budoucnosti.

  S čím ale zásadně nesouhlasím je dnešní vyjádření pana Dědka pro Mladou frontu DNES: pokud se do parlament dostane, nebude v něm asi častým návštěvníkem. A zároveň říká: „Nerad bych tam poslouchal rozpravy o krávovinách, které vymýšlejí lidé nevalné inteligence.“ Musím se v tomto zastat nejen většiny mých kolegů z Poslanecké sněmovny, mimo jiné těch ze Starostů, kteří jsou v ní již také druhé funkční období, ale i mnohých dalších. A musím se zastat také demokracie a celého systému. Protože do demokracie rozpravy o tom, co se řeší patří. A opatrně s tím posuzováním, které z takových věcí jsou „kravinami“ a které nejsou. Kupříkladu – mnoha z nás přijde jako krávovina EET. Dle logiky pana Dědka o tom tedy nebudeme vůbec diskutovat? Nebo je to tak, že co je krávovina nám řeknou noví osvícení politici? Kteří jediní ví, co je a co není správně a dobře? Takoví už to v minulosti byli, a snaží se znovu být – kupříkladu pan Babiš. Skutečně půjdou Starostové s panem Dědkem stejnou cestou? Jako jednoho ze čtyř zakladatelů Starostů pro Liberecký kraj by mne to opravdu mrzelo…

 2. Dalibor Dědek se klepe na koalici ANO – STAN, lépe napsáno ANO – STANO. Chudák Jan Farský a další slušní lidé, kteří budou muset ohnout záda a poslouchat Dědka. Miliardář totiž prohlásil: “ Jan Farský si nedokáže spolupráci s Babišem představit. To vzhledem k jeho věku a ideálům chápu, ale já bych chtěl být v roli mentora, který ho naučí si možnost spolupráce s Babišem představit“. Angažováním Dědka jde Farskému a spol zřejmě pouze o koryta. STAN jsou pro mě velkým zklamáním.

  TOP 09 je tak jediná, která nepůjde do koalice s ANO, nEUhneme.

  MIloš Rejmont, TOP 09

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.