Nechci slevu zadarmo!

0

V pondělí (29. 8. ) večer mi volala nějaká slečna. Milým hlasem oznámila, že jsem vyhrál jednu ze tří cen v hodnotě 500 Kč. Neb jsem odpověděl na pár otázek v anketě před Penny marketem (dříve Plus) a byl jsem vylosován. A ať si druhý den v 9.00 hodin přijdu pro výhru do kanceláře v Tázlerově ulici, čp.  271. Je to ten pěkně opravený dům na rohu  Vejrichovy ulice. Tušil jsem, že jde o nějakou podezřelou akci, ale zvědavost mi nedala. Dostavil jsem se a v 9.00 hodin mne a další dva vylosované účastníky pozvala slečna do kanceláře. Tam jsem ale dorazil jen sám, neb druhé dvě vylosované dámy to odmítly s tím, že nechtějí poslouchat žádné reklamní povídání.

Pan šéf mě seznámil s tím, co jeho firma v Turnově chystá. A to supermarket na Koňském trhu, postavený na pilířích. Ale ještě dříve že otevřenou novou prodejnu v budově Telecomu na Havlíčkově náměstí. Ta se bude vyznačovat tím, že sice zboží velký výběr nebude, ale všechno si tam můžete osahat, třeba na sporáku usmažit vajíčka nebo vyzkoušet, jak elektrickým kladivem rozdrtíte připravený balvan.

A pár vzorků že si hned mohu prohlédnout vedle. Tedy – sadu nádobí asi za 15 tisíc (i spokličkami!), indukční varnou plotnu za 15 tisíc (která téměř nespotřebuje žádný proud) a jako zlatý hřeb absolutně multifunkční vysavač za pouhých 35 tisíc. Celý zelený, tudíž ekologický. Tomu snad už chyběl jen vestavěný bar.

Pak přiběhla slečna s obálkami, ať si vyberu nějakou prémii. Měl jsem kliku! Vytáhl jsem si slevu skoro na všechno! Za nějakých 25 tisíc to všechno mohlo být moje! Hrnce, plotýnka i vysavač. Slečna mi několikrát blahopřála k takovému štěstí a výborné výhře. A že mi VZP ještě 6 tisíc připlatí na ten vysavač, neboť obsahuje osvěžovač vzduchu!

Musel jsem se však omluvit, že z mého důchodu si to těžko mohu dovolit a že hrnce, plotnu a vysavač už stejně doma máme. I zachmuřila se slečna. „Tak tady máte aspoň ten slíbený dárek.“ A vrazila mi do ruky dvě dvacetiwattové úsporky v lehce pomačkaných krabičkách, načež zmizela.

Doma jsem zjistil, že jedna z nich nesvítí vůbec a u té druhé se viklala trubice – což naštěstí spravilo pár kapek lepidla. Ta zatím ještě svítí (běžně takovou koupíte asi už za 60 Kč).

Takže, milí spoluobčané. Máte se nač těšit. Až půjdete (prý již na podzim) nakoupit zboží nevšedních kvalit do nového obchoďáku na Havlíčkově náměstí, nezapomeňte na slavné heslo Šimka a Grossmanna: „Nechci slevu zadarmo!“

Jo, a to číslo, odkud mi volali, je 484148900. Když jsem tam zavolal, že mi věnovali šmejd (ve slíbené hodnotě 500 Kč), práskla mi slečna s telefonem. Tak jsem to číslo umístil na webové stránky se seznamem telefonních otravovačů, obejdů, slídilů a podvodníků.

Pavel Dvořák, Turnov, pdvorak@cmail.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.