TURNOV V POHÁRU PROTI FAVORITOVI ROZHODNĚ NEZKLAMAL

1

* FOTBAL / Více než obvyklou diváckou návštěvu zažil v úterý Městský fotbalový stadion v Turnově. Téměř pět stovek příznivců obou táborů bylo zvědavo na druhé pohárové kolo MOL Cupu, v němž divizní domácí hostili druholigové Ústí n. L. Po poměrně vyrovnaném průběhu oboustranně kvalitního duelu úspěch přece jen nakonec slavila nepoměrně vyšší fotbalová kvalita favorizovaného soupeře.

* FK Turnov – Ústí nad Labem 1:3 (1:1). Branka 43. Benek, rozhodčí Franěk. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek – P. Havel, Petrlák, Benek, Cigánek (70. Dlouhý) – Papoušek (87. Veber) – Houžvička (57. Horák).

Úvod sice patřil hostům, ale domácí pozorně bránili, aby postupně vyrovnali hru, v níž měli chvílemi překvapivě i navrch. Asi největší šancí byl v 15. minutě únik Houžvičky, ale kapitán hostů Pimpara jej „sestřelil“. Hlavní arbitr situaci k nevoli publika „vytáhnul“ před šestnáctku a provinilci ukázal jen žlutou kartu!? Díky tomu šli hosté do vedení po hlavičce Kacafírka, jehož postavení ovšem silně zavánělo ofsajdem, nicméně prvoligový sudí ji za asistence pomezního uznal jako regulérní. Turnovští se přesto nevzdali a zejména pokusy nejpilnějšího střelce Papouška volaly po gólové odvetě. K té, a tím i vyrovnání měl nejblíže Petrlák, ale jeho dělovka pouze rozvibrovala tyč branky hájené Ústím! Ovšem domácí se přece jenom dočkali zaslouženého zadostiučinění, to když se chvíli před poločasovou pauzou do míče parádně opřel Benek, a za přispění brankové konstrukce dal druhému dějství třaskavý náboj.

Avšak i přes statečný boj turnovské legie Ústí přidalo prostřednictvím Výborného a po samostatné akci Matějky v rozmezí tří minut další dvě branky a může se těšit na další pohárové losování. „Oceňuji přístup hráčů ke všem pohárovým utkáním a dík jim patří i za kvalitu předvedené hry. Teď se musíme plně soustředit na naše první divizní utkání s Mýtem, které se hraje v neděli,“ nechal se slyšet spokojený trenér Josef Petřík.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.