Na silnicích Libereckého kraje letos zemřelo už 12 lidí, 58 utrpělo těžká zranění

0

Policisté od ledna do září letošního roku šetřili v Libereckém kraji 3 466 dopravních nehod, o 61 případů méně než o rok dřív. Letošek je ale z pohledu následků na životech výrazně tragičtější. Nehody nepřežilo už 12 lidí, 58 osob utrpělo těžká zranění, dalších 880 jich vyvázlo s poraněním lehčího charakteru. Na smrtelných střetech se podepsal alkohol za volantem, nesprávný způsob jízdy a rychlost.

Na silnicích okresu Liberec zemřelo letos už pět lidí, 16 jich bylo v těžkém stavu převezeno do nemocnic. V okrese Česká Lípa přišly při nehodách o život tři osoby, dalších 21 účastníků utrpělo těžká zranění. Okres Semily eviduje tři oběti a 15 těžce zraněných. V okrese Jablonec nad Nisou si silniční střety za prvních devět měsíců letošního roku vyžádaly jednoho mrtvého a šest těžce zraněných.
Nebezpečí na silnicích Libereckého kraje a následné nehody způsobují nejčastěji sami řidiči. Počet dopravních nehod, které mají na svědomí, ale alespoň oproti loňsku klesl o 25 na 2 525. Postrachem motoristů je také lesní zvěř a domácí zvířata. Statistiky evidují, že letos kvůli nim bouralo 690 řidičů.
Viníky dalších letošních dopravních nehod jsou ve 162 případech řidiči nemotorových vozidel, chodci způsobili 27 dalších dopravních nehod. V 21 případech byla na vině závada pozemní komunikace. Opilí nebo zdrogovaní řidiči zapříčinili 216 nehod, což je ve srovnání s předchozím rokem o 27 více.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.