Mistr cukrář

0

Gastro Hradec je soutěž, která je již 24 let mezinárodním svátkem kuchařů, cukrářů a všech milovníků moderní i tradiční gastronomie. 14. rokem je udělován titul Mistr ČR kuchař a cukrář.
Soutěž se konala na konci března v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Zde získala Eva Dlouhá z Turnova několik významných ocenění. „V kategorii Mistr cukrář 2019 jsem získala první místo, v kategorii Cukrář-umělec jsem obdržela stříbrnou medaili, v kategorii Velikonoční mazanec to byla bronzová medaile a v soutěži Cukrárna roku jsme získali cenu za 4. místo,“ uvádí Eva Dlouhá. Její firma Dorty z ráje je vyhlášenou provozovnou nejen v našem regionu. Dorty se objevují na hradech a zámcích, na svatbách, objednávají si je ale i třeba agentury z Velké Británie. Zatím nejdál putoval dort z Českého ráje do Dubaje.

Eva Dlouhá pochází z Lomnice nad Popelkou, kde také cukrářský obor vystudovala, již 19 let ale žije v Turnově, kde několik let pracovala na „hotelovce“, nyní již devátým rokem vlastní dortový ateliér-kavárnu. Najdete ji v Sobotecké ulici.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.