Město navýšilo počet kontejnerů na textil

0

Město Turnov navýšilo počet kontejnerů na textil. Z původních 16 je pro občany nyní k dispozici 20 kontejnerů firmy Dimatex. Nově jsou kontejnery umístěny v Dolánkách na parkovišti, v ulici Svobodově (kousek za čerpací stanicí Kontakt) a na Koňském trhu. Nově přibude kontejner v  Nádražní ulici u Billy (nyní tři, budou čtyři kontejnery).
Stávající stanoviště s kontejnery: Budovcova ul., Mašov – u školy, Diamantová 1909 – Výšinka, Zborovská ul. – mateřská škola, Koňský trh, Žižkova ul. – pension důchodců, Brigádnická ul. – Patočkovo sídliště, Zahradní ulice – COOP Diskont, Hruborohozecká ul. – hasičárna Daliměřice, Bezručova ul. 361, Přepeřská ul. 1802 (sídliště Přepeřská), sběrný dvůr Vesecko (2 kusy kontejnerů).

Do kontejnerů patří: čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) v igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty.
Do kontejnerů nepatří: znečištěný nebo mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky, netextilní materiál, komunální odpad, elektrospotřebiče atd.
Vytříděné oděvy a textilní materiály se recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čisticích materiálů. Nepoškozené ošacení vhodné pro další nošení je využito jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích.
Milan Sehnal, odbor životního prostředí MěÚ Turnov, tel. 481 366 159, m.sehnal@mu.turnov.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.