Liberecký kraj připravuje dotační program na podporu venkovských prodejen

0

Obchůdek 2021+, tak zní název nového programu, ze kterého kraj podpoří maloobchodní prodejny v obcích. Žádost o dotaci mohou zájemci podávat od 23. října do 8. listopadu letošního roku. Připraveny jsou pro ně tři miliony korun, maximální výše dotace činí 100 tisíc korun pro jednoho žadatele. Výzvu vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, Liberecký kraj pak dotaci pošle konkrétním zájemcům. Dotační program a jeho konkrétní podmínky bude ještě schvalovat krajské zastupitelstvo na svém zářijovém jednání.
„Program jsme připravili pro obce do tisíce obyvatel, případně obce, které mají maximálně tři tisíce občanů, ale jejichž místní části nepřekračují počet tisíc lidí,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Aby kraj zjistil alespoň přibližný zájem o program, rozeslal do celkem 195 obcí v regionu, které mají méně než tři tisíce obyvatel, anketu. Odpovědělo 85 z nich, z toho 66 již předběžné podmínky programu splňuje.
„Dotaci může provozovatel obchodu použít například na mzdy, nájem, vytápění, osvětlení, internet či na náklady spojené s akceptací platebních karet,“ vysvětlil radní Ulvr. „Vesnické prodejny nejsou jen místem, kde si člověk obstará běžný nákup, ale často je to i centrum setkávání zejména starších obyvatel. Proto má rozhodně smysl tyto prodejny na venkově zachovat, a právě dotační program Obchůdek 2021+ by tomu mohl výrazně pomoci.“
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.