PROSINCOVÉ KINO A VÝSTAVY

0

Turnovské kino v prosinci nabízí pár filmů, které stojí za vidění. Velký okruh diváků určitě zavítá na britský fantasy film Letopisy Narnie, v Biu Ráj v Žižkově ulici dávají i Ženy v pokušení či Román pro muže. Vánoční čas možná spíš než do kina zájemce přivede na některou z výstav. V muzeu ve Skálově ulici je to výstava Biblický příběh, na které jsou soustředěny betlémy ze sbírky turnovského a sousedních muzeí. Vánoční výstava po celý prosinec probíhá také na Dlaskově statku…

PROGRAM TURNOVSKÉHO MĚSTSKÉHO KINA, BUDOVA V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Středa 1. prosince od 20.00 hodin: BUNNY A BÝK.
Britská komedie ve filmovém klubu. Několika sympatickým podivínům se nečekaně propojily životy.
* Čtvrtek 2. a pátek 3. prosince od 20.00 hodin: ČTYŘI LVI. Britské drama. Islámský terorismus ve výtečném humorném pojetí.
* Sobota 4. prosince od 20.00 hodin a neděle 5. prosince od 17.30 hodin: MACHETE. Akční komedie USA. Mexická hvězda Danny Trejo v roli krvavého mstitele.
* Středa 8. prosince od 20.00 hodin: MAMMA MIA! Muzikál USA a motivy skupiny ABBA.
* Středa 8. prosince od 20.00 hodin: FOR SEMAFOR. Dokument ve filmovém klubu. Režisér Míra Janek přijede osobně uvést svůj film o muzikantech milujících hudbu S+Š. Promítá se v malém sále Střelnice.

* Čtvrtek 9. prosince od 20.00 hodin, pátek 10. prosince a sobota 11. prosince od 17.30 a 20.00 hodin: LETOPISY NARNIE: PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA. Britský fantasy film, další pokračování populární ságy.

* Neděle 12. prosince od 15.00 a 17.30 hodin: LETOPISY NARNIE: PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA.
* Pondělí 13. prosince až středa 15. prosince vždy od 17.30 hodin: LETOPISY NARNIE: PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA.
* Čtvrtek 16. a pátek 17. prosince od 20.00 hodin: ĎÁBEL.
Hororový thriller USA. Pán temnot vězní několik lidí ve výtahu a hraje s nimi krutou hru.
* Sobota 18. prosince od 20.00 hodin a neděle 19. prosince od 17.30 hodin: SOCIAL NETWORK. Drama USA. Režisér David Fincher natočil film o vzniku nejznámější sociální sítě Facebook.
* Neděle 19. prosince od 15.00 hodin: VELKÁ SÝROVÁ LOUPEŽ. Bijásek pro děti. Český animovaný film, Marvin chodí hodně do kina a chce žít jako filmoví lupiči.
* Pondělí 20. prosince a úterý 21. prosince od 20.00 hodin: ŽENY V POKUŠENÍ. Česká komedie. Jeden z nejúspěšnějších českých filmů letošního roku.

* Pondělí 27. a úterý 28. prosince od 17.30 hodin: OSUDY DOBRÉHO VOJÁKA ŠVEJKA. Legendární animovaný film z dílny Jiřího Trnky; vypráví Jan Werich.
* Pondělí 27. prosince od 20.00 hodin: DÍVKA, KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM. Švédsko-dánsko-norské drama, druhé pokračování detektivní trilogie Milenium.
* Úterý 28. prosince od 20.00 hodin: ROMÁN PRO MUŽE, hořká komedie, repríza divácky úspěšného filmu s Miroslavem Donutilem.
* Středa 29. a čtvrtek 30. prosince od 20.00 hodin: JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT. Romantický film USA. Julia Roberts v hlavní roli filmu o ženě, která mění svůj dosavadní život, aby našla nový smysl.

Cena vstupenky do kina je v rozmezí 60 – 80 Kč.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum a Dlaskův statek jsou pro návštěvníky v prosinci otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Ve dnech 24., 25., 26. a 31. prosince jsou oba objekty zavřené. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

V galerii muzea je do 31. ledna připravena výstava „Archeologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb Experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

– Výstavní sál, 3. patro: Biblický příběh. Na výstavě jsou prezentovány zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. A vedle nich jsou vystaveny obrazy, staré tisky, kramářské písně, svaté obrázky a další sbírkové předměty. Výstava potrvá do 30. ledna 2011.

– Kamenářský dům – stálá expozice „Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala“. PhDr. Josef Václav Scheybal byl jednou z nejvýznamnějších osobností českého národopisu, všestranně vzdělaným odborníkem, který se vedle sběratelské činnosti věnoval především národopisné kresbě. Měl velký podíl na popularizaci lidové kultury severovýchodních Čech. Expozice je koncipována s důrazem na kreslířskou a ilustrátorskou činnost Josefa V. Scheybala, publikační činnost manželů Scheybalových a jejich práci památkářskou a sběratelskou. Součástí expozice je tzv. dokumentační centrum, které prezentuje digitalizované kreslířské dílo J. V. Scheybala. Zde se mohou všichni zájemci seznámit s doklady o památkách Libereckého kraje, a to nejen s dílem manželů Scheybalových, ale i postupně i s výsledky výzkumů lidového stavitelství v libereckém kraji, které turnovské muzeum realizovalo v posledních letech. 

– Dlaskův statek v Dolánkách – od 1. do 31. prosince zde probíhá výstava „Od svatého Ondřeje do vánočních hodů.“

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: výstava fotografií mezinárodní soutěže BIKESHOT FESTIWAL 2010.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Do 28. ledna zde probíhá výstava výstava grafiky a maleb Renaty Greiner.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Výlety po Austrálii. Výstava fotografií Zdenky Smržové, která dlouhá léta pobývala s rodinou v této zemi. Výstavní sálek knihovny do 30. ledna 2011.

– Turnovské děti tvoří. Výstava prací dětí ze zdejších základních škol. Galerie Na schodech do 30. ledna 2011.

 

* VÝSTAVNÍ SÁLEK ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY NA NÁMĚSTÍ ČESKÉHO RÁJE: výstava prací žáků výtvarného oboru. Výstava je otevřena vždy od pondělí do pátku od 13.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.