POŽÁR V JUTĚ

0

(Aktualizace) V úterý 13. července těsně před půl druhou odpoledne byl nahlášen požár v turnovské firmě Juta. Podle krajského tiskového mluvčího hasičů byla první jednotka na místě do osmi minut, postupně přijížděly další jednotky 2. stupně. Na místě je kromě profesionálů i turnovská městská jednotka a postupně přijíždějí jednotky z okolních obcí, jedni z prvních přijeli hasiči z Karlovic. „Jedná se o zahoření materiálu v jedné z firemních hal, půjde o velmi náročný zásah, hasiči budou muset částečně rozebrat střechu, aby požár dostali postupně pod kontrolu. Dá se tak očekávat, že zásah bude probíhat až do večerních hodin,“ řekl nám dvě hodiny po ohlášení požáru Jakub Sucharda, tiskový mluvčí krajských hasičů. Určit příčinu požáru je zatím předčasné, podrobnější zprávu vydají hasiči pravděpodobně až zítra.

Na místě kromě hasičů zasahují i policisté a městští strážníci. „Naše hlídka byla na místě jako jedna z prvních, protože zrovna kolem projížděla k zásahu do Studentské ulice. A protože bylo třeba uzavřít část Palackého ulice pro běžnou dopravu, stojí strážníci na kruhovém objezdu v Bezručově ulici, na mostě v Palackého ulici dopravu usměrňují hasiči. Doufám, že vpodvečer budeme moci ulici zprovoznit, v době odpolední špičky se kvůli uzavírce v Nádražní ulici tvořila poměrně velká fronta, to samé na druhé straně města, kde je navíc neprůjezdný železniční přejezd u zastávky Turnov-město,“ hodnotil situaci velitel městské policie Luboš Trucka.

AKTUALIZACE 14. července:
Členitost střešní konstrukce a velikost haly si vyžádala použití výškové techniky a rozdělení místa zásahu na dva úseky – první úsek pro hašení střechy a druhý pro hašení technologie uvnitř haly. Celkově bylo nasazeno pět útočných vodních proudů. V prostředí zakouřeném zplodinami hoření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Navíc při pohybu na požárem poškozené střeše hrozilo nebezpečí propadnutí, proto velitel zásahu povolal lezeckou skupinu ze stanice HZS Liberec. Po zhruba čtyřech hodinách náročného rozebírání střešních konstrukcí a hašení skrytých ohnisek byl požár zlikvidován.
Výši škody vyšetřovatel příčin požáru předběžně stanovil na 1,5 mil. Kč a uchráněné hodnoty na 250 mil. Kč. Příčinou vzniku požáru byla technologická závada.
Zasahující jednotky: HZS LK Turnov, Semily, Liberec, HZS SČK Mnichovo Hradiště, JSDHO Turnov, Karlovice, Všeň, Hrubá Skála, Malá Skála, Příšovice.
(Zdroj: Jakub Sucharda, tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje)

 

Rekonstrukce železničního přejezdu Turnov-město

Obrázek ze zásahu na střeše (foto HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.