POTŘEBUJETE POMOC? JE TU LINKA DŮVĚRY

0

Linka důvěry funguje v Liberci od roku 1992, po vzniku krajů slouží lidem z celého regionu, tedy i včetně Turnovska. Oficiálně je linka organizační složkou Centra intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, jejím posláním je poskytovat telefonickou krizovou pomoc na přechodnou dobu osobám, které se nacházejí v situaci ohrožení zdraví či života nebo v jiné obtížné životní situaci, kterou dočasně nemohou řešit vlastními silami.

„Linka důvěry nabízí pomoc anonymně, nepřetržitě sedm dnů v týdnu, lidé mohou posílat i e-maily,“ uvádí vedoucí Linky důvěry Eva Poláková.

V loňském roce přijali pracovníci této linky celkem 2176 telefonických a e-mailových kontaktů. Nejvíce zastoupenou věkovou skupinou jsou lidé ve věku 40 – 49 let (36%), následovaní věkovou skupinou 30 – 39 let (30%) a na pomyslném třetím místě jsou volající v rozmezí 50 – 59 let (19%). Podle Evy Polákové je v hovorech zastoupena nejčastěji problematika mezilidských vztahů (40%) a dále pak osobní a existenciální problémy, jako je osamělost nebo psychické potíže (31%). V poslední době vzrostl počet hovorů s tematikou nezaměstnanosti a problémů s tím spojených. 

 

„Poprvé v historii jsme zaznamenali vyšší počet hovorů o závislosti na drogách než na alkoholu,“ řekla vedoucí Linky důvěry s tím, že celkově se počet kontaktů oproti roku 2007 snížil. Pracovníci ale zaznamenali nárůst počtu hovorů po náhlé traumatické události, jako je autonehoda, znásilnění, přepadení, náhlé úmrtí blízkého člověka, ztráta zaměstnání ad. „Délka hovorů odpovídá charakteru služby telefonické krizové intervence, naprostá většina hovorů probíhá do 30 minut, jen asi dvě procenta hovorů trvá víc než hodinu,“ uzavřela Poláková.

 

Linka důvěry Liberec:

* tel. 485 177 177, 485 106 464 nonstop

* mobil: 606 450 044 nonstop (nelze komunikovat formou SMS)

* e-mail: odpovim@napismi.cz  (odpověď nejpozději do 7 dnů)

 

(Zdroj: Tisková zpráva Libereckého kraje.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.