Liberecký kraj o víkendu zaznamenal nárůst počtu nakažených koronavirem

0

Po delší době se v pondělí 16. srpna opět sešel Krizový štáb Libereckého kraje. Podle hejtmana Martina Půty se jednalo především o informativní schůzku se všemi složkami integrovaného záchranného systému a s řediteli nemocnic. Další zasedání krizového štábu proběhne až na začátku školního roku po prvním testování žáků ve školách.

Novou informací je vznik mobilních očkovacích týmů, které budou jednorázovou vakcínou očkovat zájemce v hůře dostupných nebo vyloučených lokalitách. Mluví se především o oblasti Ralska a Nového Města pod Smrkem. Z našeho pohledu je zajímavostí, že jednou z nejméně „proočkovanou“ obcí v kraji je Žernov u Rovenska pod Troskami. Celkově v kraji prošlo očkováním přes 50 % obyvatel, proočkovanost mezi nejstarší populací dosahuje 85 %.
I nadále fungují všechna očkovací centra, na třech místech se lze nechat očkovat i bez registrace – Česká Lípa a dvě místa v Liberci, od 23. srpna to bude možné i v Jilemnici.

Podle ředitele Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimíra Valenty byl vývoj nákazy koronavirem o prázdninách na velmi nízké úrovni v podobě jednotlivců denně. Situace se změnila o uplynulém víkendu, kdy bylo registrováno 19 nových případů – 14 v souvislosti s dětským táborem, dalším ohniskem nákazy je rodina, která se vrátila z pobytu v Anglii. V této souvislosti se dá očekávat další nárůst počtu nakažených u rodinných příslušníků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.