CYKLOJÍZDA TURNOVSKEM A MALOSKALSKEM: NA KOLE I PO VODĚ

0

Město Turnov a Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery pořádají v neděli 20. září cyklovyjížďku s průvodcem nazvanou „Turnovskem a Maloskalskem na kole i po vodě“. Cyklojízda je určena všem milovníkům cykloturistiky a vodáctví, kteří chtějí navštívit zajímavá místa Turnovska a Maloskalska a dozvědět se o plánované cyklostezce podél toku řeky Jizery. Cyklojízda se koná u příležitosti Evropského týdne mobility pořádaného Městem Turnov, který od 16. do 22. září nabídne bohatý program pro širokou veřejnost (podrobně ZDE).

Zahájení cyklovyjížďky v neděli 20. září proběhne v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Zájemci navštíví Dlaskův statek u Turnova, kde pro ně bude připravena ochutnávka potravin se značkou Regionální produkt Český ráj, dále Maloskalskou galerii Boučkův statek na Malé Skále. Zpáteční cestu mohou účastníci absolvovat na kole, nebo si v půjčovně lodí Žlutá plovárna za zvýhodněnou cenu vypůjčí lodičku. Obě skupiny se sejdou u restaurace Zrcadlová koza, kde proběhne slavnostní zakončení cyklojízdy. Na občerstvení pro účastníky během cyklojízdy se budou podílet restaurace Boučkův statek a restaurace u Zrcadlové kozy.

Letošní jízda navazuje na sérii úspěšných cyklojízd pořádaných v roce 2008 Sdružením Český ráj a partnery projektu Greenway Jizera. Účastníci se seznámí s navrhovaným řešením cyklostezky v úseku Dolánky – Rakousy – Malá Skála – Líšný, pro které se v současnosti zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení.

 

Cílem projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery, která bude součástí tras pro různé druhy bezmotorové dopravy (pěší, vodní atd.). Cyklostezka se stane součástí evropské sítě bezpečných stezek Greenways. V České republice se tak připojí například ke Greenway Praha – Vídeň nebo Moravským vinařským stezkám.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.