Liberecký kraj chystá změny ve studijních oborech na středních školách

0

Liberecký kraj nechystá od září 2011 změny ve studijních oborech na svých středních školách, se změnami v nabídce studijních a učebních oborů však vzhledem k demografickému vývoji je nutné počítat již od školního roku 2012/2013. Postupně bude třeba zvyšovat naplněnost tříd.
„Oborová nabídka mnohdy nekoresponduje s požadavky trhu práce a vyžaduje úpravy zaměření obsahu vzdělávání. Dosáhne se tím lepší uplatnitelnosti absolventů škol na trhu práce. Cílem změn je upravit oborovou nabídku tak, aby více odpovídala poptávce ze strany žáků i sociálních partnerů,“ vysvětlil náměstek pro školství, mládež, tělovýchovu a sport Radek Cikl.

V souladu se strategickými dokumenty Libereckého kraje bude postupně docházet k úpravě zápisu oborů vzdělávání škol zřizovaných Libereckým krajem a dojde tak k postupnému vyvažování jednotlivých stupňů středního vzdělávání, tedy odpovídající poměr všeobecného a odborného vzdělávání s maturitní zkouškou a především posílení středního vzdělávání s výučním listem. Více by se veřejnost měla dozvědět na konci srpna.

(Zdroj: Tiskový servis Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.