Kyrill se připomněl orkánem Friederike

0

Ve čtvrtek 18. ledna jsme si připomněli 11. výročí od řádění orkánu Kyrill, který pustošil republiku a dosahoval rychlosti až 216 kilometrů v hodině. Orkán Friederike, který se Českem prohnal ve čtvrtek odpoledne a večer, naštěstí nebyl tak silný, byť zejména v západních a jižních Čechách napáchal poměrně velké škody. Vítr dosahující rychlosti až 125 km/h v severovýchodních Čechách řádil hlavně na Ústecku a Českolipsku.
Hasiči v Libereckém kraji podle tiskové mluvčí Pavlíny Bílkové zaznamenali v souvislosti s počasím přes stovku událostí. V Jižní ulici v Semilech spadl strom na tři parkující osobní automobily. Pád stromu uzavřel silnici také v Zákupech na Českolipsku, s sebou strhl navíc telekomunikační dráty. Pomocí výškové techniky hasiči několikrát odstraňovali větve hrozící pádem na střechy rodinných domů. Na Jablonecku byli hasiči voláni mj. do Vrkoslavic, kde vítr uvolnil střešní krytinu z několika rodinných i bytových domů. V souvislosti s řešením železniční dopravní nehody v Košťálově hasiči nasadili speciální autobus pro evakuaci osob.
Poměrně rušno bylo i na Turnovsku, byť zdaleka ne tak dramaticky, jako při vichru, který se regionem prohnal na začátku prosince. Podle velitele městských hasičů Martina Bartoníčka hasiči mj. vyjížděli k zimnímu stadionu, kde automatika spustila bezpečnostní požární alarm, což se naštěstí ukázalo jako planý poplach, večer potom byla nejdramatičtější situace na Šetřilovsku, v ulici Alej legií spadly dva stromy na komunikaci, hasiči je museli odstranit.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.